Lubartowski Dzień Seniora

Dzień Seniora jest doskonałym powodem aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych i ich rodzinach.1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, zaś 20 października Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. W naszym mieście od wielu lat obchodzony jest Dzień Seniora. Tym razem odbędzie się on w niedzielę 25 września.

Oficjalne rozpoczęcie Lubartowskiego Dnia Seniora zaplanowano na godz. 13.00. Impreza odbędzie się na placu przed ratuszem pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. W programie występ uczestników zajęć w Klubie Senior+. Wręczona zostanie odznaka Aktywny Senior. Organizatorzy zapraszają do zabawy na świeżym powietrzu, którą będzie prowadził wodzirej Mikulski. O godz. 14.00 zagra Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Zebrani będą mieli możliwość robić zdjęcia w fotoramie czy skorzystać z konsultacji i edukacji w zakresie chorób odkleszczowych. Dla seniorów będzie nie tylko wspólne śpiewanie, ale też integracja rekreacyjno – sportowa.

Organizatorami Lubartowskiego Dnia Seniora są Miasto Lubartów, Rada Seniorów Miasta Lubartów, Lubartowski Ośrodek Kultury, MOSiR Lubartów, PGK Lubartów, MKTR „Relaks”, Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Aktywnych Art- Fit, MOPS Lubartów.