Lubartowski kandydat do tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego

Radni miejscy jednogłośnie poparli wniosek, aby trener Jerzy Jedut był kandydatem do honorowego tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2013 rok. Z inicjatywą tą wystąpił radny Andrzej Zieliński na ostatniej sesji Rady Miasta.Jedut

Trener Jerzy Jedut jest osobą, która promuje Lubartów, ale i Lubelszczyznę w Polsce i zagranicą. Takiego tytułu nikt z naszych mieszkańców jeszcze nie otrzymał, a dla Jerzego Jeduta i klubu może być szansą na wspieranie jego działalności zawodowej, sportowej i trenerskiej przez władze samorządowe województwa lubelskiego  – mówił radny Andrzej Zieliński podczas ostatniej sesji.

Trener i wychowawca zdobywców 10 indywidualnych tytułów mistrza świata w kategorii seniorów i juniorów, 16 tytułów mistrza Europy w obydwu kategoriach. 22 razy uznany został najlepszym trenerem Mistrzostw Polski seniorów taekwon- do. Jego klub MKS Lewart AGS dwukrotnie zwyciężył w Pucharze Europy 2005 – 2009 roku, 11 razy z rzędu wygrał Puchar Polski Seniorów w latach 2003 – 2013. Jego najbardziej znanym zawodnikiem jest sześciokrotny Mistrz Świata, 21-krotny Mistrz Europy – Jarosław Suska. Prowadzi seminaria i szkolenia w całym świecie. Na uwagę zasługują indywidualne sukcesy jego podopiecznych w ostatnich dwóch latach, a szczególnie w  2013 roku – argumentował.

Z wnioskiem o przyznanie Jerzemu Jedutowi tytułu ma wystąpić Burmistrz Miasta Lubartów.

W pełni popieram tę inicjatywę. Z wielką chlubą podzielam pogląd, że Jerzy Jedut zasługuje na taki tytuł  – mówił podczas obrad burmistrz Janusz Bodziacki.

Tytuł ten przyznawany jest przez samorząd województwa lubelskiego (od 1999 roku) osobom, instytucjom i firmom, które szczególnie wyróżniły się w promocji województwa lubelskiego w kraju, zagranicą w danym roku. Prawo zgłaszania kandydatów mają jednostki samorządu terytorialnego, organizacje, instytucje.

Wśród „Ambasadorów Województwa Lubelskiego” są już między innymi ks. prof. Józef Życiński, Beata Kozidrak, kabaret Ani Mru Mru, dziennikarka Ewa Dados, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Katarzyna Wójcik, fot. tkd.lewart.pl/archiwum