Lubartowski szpital ma mieć nowe karetki

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie ogłosił przetarg na trzy nowe ambulanse dla zespołu ratownictwa medycznego. Oferty można składać do 20 kwietnia.

Szpital ogłosił przetarg na „Leasing operacyjny na dostawę trzech fabrycznie nowych ambulansów ratunkowych typu C z wyposażeniem medycznym z opcją wykupu”. Chodzi o karetki najwyższej dostępnej klasy odpowiadające potrzebom transportowym nie tylko zespołów podstawowych, ale także specjalistycznych. Jest to niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania pogotowia ratunkowego na terenie powiatu lubartowskiego. Karetki będą mieć żółty kolor lakieru (barwa niedługo będzie obowiązywać dla wszystkich karetek systemowych w Polsce). Ambulanse powinny być dostarczone dla szpitala w ciągu sześciu tygodni od podpisania umowy z wybraną firmą.

Przypominamy, że w tym roku szpital zakupił nowy ambulans dzięki dotacji od Ministerstwa Zdrowia. SP ZOZ znalazł się wśród 200 szpitali w Polsce, które otrzymały dotację na zakup karetki. Dofinansowanie w kwocie 400 tysięcy złotych przyznawane jest w ramach ogólnopolskiego „Programu wymiay ambulansów”. Karetka została przekazana placówce 22 stycznia. Oprócz tego szpital dysponuje ambulansami, które są mocno wyeksploatowane.

Sylwia Cichoń