Lubartowskie Annowanie 2014

Na zdjęciu nasze wczorajsze solenizantki, Anny, podczas Lubartowskiego Annowania 2014. Na trzecim już Zlocie Anek pobito rekord z poprzedniego roku. Zarejestrowało się ponad 150 Anek, które przybyły ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi.

ANNOW

Zespół Stanisława Soyki dał fenomenalny koncert, a całe Annowanie śpiewająco poprowadzili Małgorzata Żurakowska z Radia Lublin i Krzysztof Wiącek z… na przykład z Polskiego Czerwonego Krzyża (działa w wielu innych miejscach). Fantastycznie spisał się cały sztab współorganizatorów ze Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny, ze Stowarzyszenia „Alwernia” (ukłony w stronę pań rejestrujących), Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi”, Lubartowskiego Ośrodka Kultury, Gimnazjum nr 1. Zagrała Orkiestra Dęta OSP z Lubartowa, zaśpiewał Okazjonalny Chór Kobiecy BAOBAB (podziękowania dla Pana Zbyszka Skrzypka i jego zespołu za aranżacje i opiekę artystyczną), gorący pokaz dała grupa Antares. Publiczność zagrzewała do zabawy ZUMBA, czyli w skrócie – taniec radości, zorganizowany specjalnie dla Anek przez Annę Knefel, a jego instruktarzu udzielały na placu przed ratuszem Anki Zumbianki, czyli Joanna Zarzecka i Anna Prażmo. Dla Anek były pamiątkowe szaliczki, róże, tort, którym częstowali burmistrz Janusz Bodziacki oraz ks. Andrzej Majchrzak. Były też certyfikaty uczestnictwa dla Aneczek (tu podziękowania dla firmy Depro Arkadiusza Dereckiego, która od początku wspiera Annowanie graficznie i artystycznie). Było też Julkowanie, czyli akcja charytatywna na rzecz Julki Piskorskiej, dziewczynki z rzadką wadą nóżek, która wymaga bardzo kosztownej operacji.

Specjalne niespodzianki była dla: Anki z najdłuższym stażem (Anna Bożyk 76 lat), najdalszej Anki (Anna Wójcik z Gliwic 50 lat), Anki z najkrótszym stażem (Anna Nowak 1 mc. i 2 dni).

Za przygotowanie całego przedsięwzięcia i koordynację działań wolontariuszy (a tych naprawdę w tym roku nie brakowało) odpowiedzialna była pomysłodawczyni Annowania – Ewa Sędzimierz. Głównymi Organizatorami byli: Burmistrz Miasta Lubartów oraz Parafia św. Anny w Lubartowie.

Więcej napiszemy w papierowym wydaniu Lubartowiaka 30 lipca. Zapraszamy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i lajkowania na naszym profilu facebookowym
(foto P. Opolski, K.Wójcik):  GALERIA NR 1
GALERIA NR 2

Aleksandra Jędryszka