Lubartowskie bieganie dla dorosłych, młodzieży i dzieci

W sobotę 11 września odbędzie się VIII Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Partnerem w organizacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Jak każda impreza organizowana przez Alwernię, również półmaraton ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla Tymka Mareczko.

Tymek to pięcioletni chłopiec, który ma autoimmunologiczne zapalenie mózgu i zespół pandas. Choroba, której ciężkie objawy stanowią wynik odpowiedzi immunologicznej na jedną lub kilka infekcji bakteryjnych lub wirusowych, które wytwarzają autoimmunologiczne przeciwciała atakujące mózg, stawy a czasem i serce. Najskuteczniejszym ratunkiem dla Tymka jest leczenie wlewami immunoglobuliny. Koszt jednego zabiegu to ponad 26.000 zł. Wlewy należy powtarzać co 6 tygodni, a ilości potrzebnych wlewów nikt nie jest w stanie przewidzieć. Do tego dochodzą kosztowne badania, konsultacje, leki i suplementy. „Cegiełki” wpłacane w formie opłaty startowej przez biegaczy pozwolą na kontynuowanie leczenia i rehabilitacji Tymka.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły lub do końca br. ukończą 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15. rok życia lub do końca br. ukończą 15 lat. Wszystkie osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić w biurze zawodów zezwolenie od rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w biegu. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 16.00. Szczegółowe informacje na temat lubartowskich biegów można znaleźć na kanałach informacyjnych stowarzyszenia Alwernia Lubartów.

Zawodnicy uczestniczący w półmaratonie i „szóstce” pobiegną następującą trasą: Plac Rynek II, ul. Jana Pawła II, ul. Lubelska, ul. Piaskowa, ul. 1 Maja, ul. Licińskiego, ul. ks. Popiełuszki, ul. Piaskowa, ul. Łąkowa, ul. Krzywe Koło, ul. Pradnik, ul. Zielona, ul. Mickiewicza, ul. Olchowa, ul. Kościuszki, ul. Rynek I (koniec pętli na 6 km); uczestnicy półmaratonu biegną dalej trasą: ul. Lubelska, ul. Piaskowa, ul. Łąkowa, Łucka, trasa na Serniki, Serniki ul. Leśna, ul. Słoneczna, trasa na Chlewiska, Lubartów ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa, ul. Mucharskiego, ul. Jeziora, ul. Parkowa, Park Miejski, ul. Firleja, plac/parking przed Pałacem Sanguszków, ul. Słowackiego, ul. Rynek I, ul. Jana Pawła II, plac ul. Rynek II.

Zanim na trasę wyruszą starsi biegacze organizatorzy zapraszają na Biegi Malucha. Są one przeznaczone dla dzieci z roczników 2012-2016, a odbędą się w okolicach Rynku II.

Plan Biegów Malucha przedstawia się następująco:

12.00-14.15 – rejestracja do biegów

Od 14.30 – biegi

Kolejność:

Bieg I wspólny rocznik 2016

Bieg II/Dz roczniki 2014-2015 dziewczynki

Bieg II/Ch roczniki 2014-2015 chłopcy

Bieg III/Dz roczniki 2012-2013 dziewczynki

Bieg III/Ch roczniki 2012-2013 chłopcy

15.30 Bieg Integracyjny

16.00 Start półmaratonu i biegu na 6 km

16.05 Rozstrzygniecie Biegów Malucha

Warto pobiec w jednym z biegów 11 września w Lubartowie i swoją obecnością na trasie wspomóc osobę potrzebującą naszego wsparcia. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na leczenie Tymka, by mógł w pełni cieszyć się życiem!

ig

Zdjęcie:

półmaraton_grafika