LUBARTOWSKIE ZESPOŁY LIDERAMI ROZGRYWEK

Kolejne spotkania mają za sobą zespoły występujące w II, III i IV lidze mężczyzn oraz w II lidze kobiet tenisa stołowego. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych bardzo dobrze prezentują się zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu AGS Lubartów i STS Lubartów. Po sześciu kolejkach w II lidze Lewart I jest liderem. Na czele tabel w swoich ligach są także drużyny STS I Lubartów (III liga) i STS II (IV liga).

 

 

 

 

 

 

W piątej kolejce drugoligowych rozgrywek Lewart I wygrał we własnej sali z Sygnałem Meblohurt II Lublin 10:0. Punkty dla lubartowskiego zespołu zdobyli: Norbert Jóźwiak, Łukasz Drzewiecki, Jakub Sagan i Bartosz Kowalczyk – po 2,5. W szóstej kolejce Lewart I pokonał na wyjeździe SMS Włodawa 6:4 (punkty: Jóźwiak – 2,5, Sagan – 2, Kowalczyk – 1 oraz Drzewiecki – 0,5). Po sześciu kolejkach Lewart zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (10 pkt).

W II lidze kobiet Lewart rozegrał spotkanie awansem. Do Lubartowa przyjechał zespół Sygnał Meblohurt Lublin. Przyjezdne wygrały 7:3, a punkty dla naszego zespołu zdobyły: Anna Lipska i Julia Wójcik – po 2,5. Spotkanie to obserwowali m.in. Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik i Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Lubartów Artur Kuśmierzak.

W piątej kolejce III ligi Lewart II zremisował na wyjeździe z GOK Trzydnik Duży 5:5. Punkty dla Lewartu II zdobyli: Andrzej Pawłowski – 2,5, Rafał Pawłowski – 1,5 i Damian Borzęcki – 1. STS I Lubartów pokonało w meczu wyjazdowym TUKS Sok-Mech Tomaszów Lubelski 8:2, a punkty zdobyli: Mateusz Baranowski i Jarosław Woźniak – po 2,5, Bartosz Kiciak – 2, Krzysztof Barszcz – 1. W szóstej kolejce Lewart II zremisował we własnej sali z MLKS Wola Sernicka 5:5 (punkty – Andrzej Pawłowski – 2,5, Rafał Pawłowski – 1,5, Borzęcki – 1). STS I Lubartów pokonało u siebie UMKS Biłgoraj 9:1 (punkty – Woźniak i Baranowski – po 2,5 oraz Kiciak i Barszcz – po 2). Po sześciu kolejkach STS I Lubartów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (10 pkt), a Lewart II jest na piątym miejscu (6 pkt).

W IV lidze w piątej kolejce STS II Lubartów przegrało na wyjeździe 4:10 z CKFiS II Bełżyce, a punkty zdobyli: Mariusz Baranowski i Edyta Kubera – po 2. Lewart III wygrał we własnej sali 10:0 z UKS Niemce, a punkty wywalczyli: Wiktor Kozioł, Bartosz Wójtowicz, Błażej Kuta – po 2,5, Błażej Kondracki – 2 oraz Maksymilian Karczmarz – 0,5. Drużyna kobiet Lewartu pokonała w meczu wyjazdowym Roztocze Szczebrzeszyn 10:0. Punkty zdobyły: Karolina Wójtowicz, Julia Wójcik, Anna Lipska, Agata Lipska – po 2,5. W szóstej kolejce doszło do derbów Lubartowa w tenisie stołowym. STS II Lubartów pokonało jako gospodarz Lewart III 10:7. Punkty zdobyli: Baranowski i Kubera – po 3,5, Zalewski – 3 (STS II Lubartów) oraz Konrad Kudło – 4, Błażej Kuta – 1,5, Błażej Kondracki – 1, Wójtowicz – 0,5 (Lewart III). Drużyna kobiet Lewartu zremisowała u siebie 9:9 z CKFiS II Bełżyce. Punkty zdobyły: Wójcik, Anna Lipska, Wójtowicz – po 2,5, Agata Lipska – 1,5. Po sześciu kolejkach STS II Lubartów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (10 pkt). Kobiety z Lewartu plasują się na czwartym miejscu (9 pkt), a Lewart III zajmuje 10 miejsce (2 pkt).

ig