Lubartowskie zespoły walczą o awans

Trwają rozgrywki ligowe sezonu 2023/2024 w tenisie stołowym. Nas najbardziej interesują zmagania w II i III lidze mężczyzn oraz w II lidze kobiet. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych występują zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu AGS Lubartów i STS Lubartów.

W rozgrywkach II i III ligi mężczyzn zakończyła się pierwsza część sezonu. Teraz nastąpił podział na grupy awansowe i spadkowe. Trzy lubartowskie drużyny znalazły się z grupach awansowych i będą rywalizowały o awans do wyższej ligi. Lewart I i STS powalczą o promocję do I ligi, zaś Lewart II o grę w II lidze.

W jedenastej kolejce drugoligowych rozgrywek mężczyzn Lewart I grał na wyjeździe z AZS Politechniką Lubelską. Spotkanie wygrali gospodarze 8:2, a dla lubartowian była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie. Punkty dla Lewartu I zdobyli: Jakub Sagan – 1 oraz Norbert Jóźwiak i Mateusz Jurewicz – po 0,5; wystąpiła także Aleksandra Zgierska. Zespół STS Lubartów we własnej sali pokonał drużynę Baczyński Biała Podlaska 8:2, a punkty zdobyli: Paweł Widyński, Jarosław Woźniak i Mateusz Baranowski – po 2,5 oraz Paweł Rydzewski – 0,5. W zaległym spotkaniu z 10 kolejki STS Lubartów zremisowało na wyjeździe z zespołem Heksa Niedrzwica Duża 5:5. Punkty dla lubartowskiego zespołu zdobyli: Paweł Widyński, Jarosław Woźniak i Krzysztof Barszcz – po 1,5 oraz Mateusz Baranowski – 0,5. Po 11 kolejkach, czyli pierwszej części sezonu Lewart I jest liderem (18 punktów). STS Lubartów zajmuje trzecie miejsce, tracąc do lidera zaledwie punkt.

W jedenastej kolejce III ligi Lewart II Lubartów wygrał na wyjeździe z Dystansem Niedźwiada 7:3, a punkty zdobyli: Anna Lipska i Maksymilian Karczmarz – po 2,5 oraz Bartosz Wójtowicz i Agata Lipska – po 1; grał także Piotr Karczewski. Po 11 spotkaniach, czyli pierwszej części sezonu Lewart II w ligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów zajmuje 2 miejsce, tracąc do lidera 2 punkty.

ig