Łucka: auto w rowie

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 07.09. do dnia 13.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 10 miejscowych zagrożeń.

W dniu 10.09. o godz. 1704 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w , którym uczestniczą dwa samochody osobowe. Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzeźnica Książęca Kolonia, gm. Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem marki Audi A4 uderzył w stojący na poboczu drogi samochód osobowy marki Fiat Seicento, a następnie wjechał w młodnik. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły żadnych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz instalacji gazowej w Seicento. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Niedźwiadzie.

W dniu 13.09. o godz. 1130 w miejscowości Łucka Kolonia, gm. Lubartów samochód marki Dacia Dokker zjechał na pobocze, uderzył w znak drogowy, a następnie wjechał do rowu. Podróżujące autem 4 osoby zostały przetransportowane Zespołami Ratownictwa Medycznego do szpitali. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz ewakuacji 67 letniego mężczyzny z pojazdu. W trakcie prowadzenia czynności ratowniczych występowały utrudnienia w ruchu drogowym. Okoliczności w jakich doszło do wypadku wyjaśnia policja. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Lubartów.