LUKS Lubartów na Otwockiej Jesieni Szachowej

Szachiści LUKS Lubartów trenujący w Lubartowskim Ośrodku Kultury uczestniczyli 21 października w XV Otwockiej Jesieni Szachowe. W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku zorganizowano integracyjne turnieje z udziałem rodzin szachowych.

Wśród gości znaleźli się m.in.: Prezes PZSZACH Radosław Jedynak, Prezes MZSzach Agnieszka Brustman – polska szachistka, pretendentka do tytułu mistrzyni świata.

Turniej „A” zorganizowano z okazji „80 Urodzin IM Jana Adamskiego” – pod patronatem Polskiego Związku Szachowego. Zgłoszony został do FIDE. Wśród startujących znalazł się arcymistrz Radosław Jedynak – Prezes PZSZACH, 4 mistrzów międzynarodowych, mistrz FIDE, mistrz krajowy. Był to bardzo silny turniej o średnim rankingu 1707. Rozegrano go na dystansie 7 rund tempo 10’ + 3’’podlegał ocenie rankingowej FIDE. Wyniki naszych zawodników: 25. Weronika Dajek (druga wśród kobiet – mogła grać w turnieju „B”), 29. Piotr Opolski, 35. Paweł Dajek

W turnieju „B” o „Puchar Dyrektora Powiatowego MDK Otwock” ( dla młodzieży do lat 15) wśród zawodników LUKS Lubartów trzecie miejsce zajął Aleksander Opolski, czwarty był Piotr Grosz, piąty Wiktor Opolski.

W Turnieju klasyfikacyjnym „C” na V i IV kategorię 19 miejsce zajęła Róża Dajek.

Wśród wszystkich startujących przewidziano łączną klasyfikacje rodzinną, gdzie punktowało trzech najlepszych członków rodziny.

I miejsce zajęła rodzina Opolskich 11,5 pkt. w składzie (Aleksander, Wiktor, Piotr);

IV miejsce rodzina Dajek w składzie (Weronika, Róża, Paweł).