„Ma Ojczyzna jest mi bliska” – festiwal w SP 3

XIII Miejski Festiwal Pieśni Patriotycznej „Ma Ojczyzna jest mi bliska” 7 listopada zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. Festiwal był elementem obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszym mieście.

Koordynatorkami konkursu przy wsparciu były nauczycielki: Marta Majchrzak, Emilia Sobczak-Chudzik oraz Monika Sulowska. W konkursie wzięło udział 49 młodych artystów z lubartowskich przedszkoli publicznych i prywatnych: z Przedszkola Miejskiego nr 1, z Przedszkola Miejskiego nr 2, z Przedszkola Miejskiego nr 4, z Przedszkola Miejskiego nr 5, z Prywatnego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka”, z Przedszkola Prywatnego „Casper”, z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Małego Karola” w Lisowie, z Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego „Motylek” oraz ze wszystkich lubartowskich szkół podstawowych. Występy odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie z klas 1-4 oraz uczniowie z klas 5-8. Zaśpiewało 21 przedszkolaków, 17 solistów z klas 1-4 oraz 11 młodych talentów z klas 5-8.

Jury w składzie: Aleksandra Jędryszka – naczelnik Wydziału Promocji Miasta Lubartów oraz Renata Budzyńska z SP4, Ewa Miduch z SP1 i Agnieszka Poznańska z SP3 po długich naradach wybrały najlepszych. Nagrody wręczał burmistrz Krzysztof Paśnik.

Tytuł „Laureata” w kategorii Przedszkola zdobyli:

I. Alicja Jukowska i Klara Szlachta z Przedszkola Miejskiego nr 1. Dziewczęta wykonały utwór pt. „W listopadzie”, a były przygotowane przez Panie: Urszulę Marczuk, Annę Namiotę, Jolantę Góźdź oraz Anetę Furtak.

II. Liliana Czarnecka z Przedszkola Miejskiego nr 2, która zaśpiewała utwór pt. „Polska to mój kraj”, pod opieką Pań: Renaty Poznańskiej i Klaudii Skuratowicz.

III. Martyna Budziszewska i Olaf Cyfra, z Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego „Motylek” którzy wykonali utwór pt. „Moja Mała Ojczyzna” pod opieką pani Moniki Dorosiewicz i pani Katarzyny Bielak.

Tytuł „Laureata” w kategorii uczniów z klas 1-4 zdobyli:

  1. Julia Racka z SP1, która wykonała piosenkę pt. „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, pod opieką pani Marii Droś.
  2. Aleksander Flader z SP3, który zaśpiewał utwór pt. „Maszerują strzelcy”, pod opieką pani Anny Wiącek.
  3. Joanna Weremczuk z SP3, która zaprezentowała utwór pt. „Niepodległość-trudne słowo”, pod opieką pani Marty Widyńskiej.
  4. Maja Wodzyńska z SP4, która wykonała utwór pt. „Co to jest niepodległość”, pod opieką pani Renaty Budzyńskiej.

Tytuł „Laureata” w kategorii uczniów z klas 5-8 zdobyli:

  1. Maja Stawecka z SP3, która zaśpiewała piosenkę pt. „Mamo, tyś płakała”, pod opieką pani Emilii Sobczak-Chudzik.
  2. Amelia Symbor z SP3, która wykonała utwór pt. „Za wolność”, pod opieką pani Emilii Sobczak-Chudzik.
  3. Amelia Zyga z SP3, która zaprezentowała piosenkę pt. „Miejcie nadzieję”, pod opieką pani Emilii Sobczak-Chudzik.
  4. Marek Przytocki z SP4, który śpiewał utwór pt. „Miejcie nadzieję”, pod opieką pani Anny Dudziak.

opr. Red.; foto: Piotr Opolski