Majówka z Kozłówką

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. W tym roku majówkę obchodzimy na mundurowo, aby w szczególny sposób uhonorować pamięć o Michale Zamoyskim. W 1924 roku, staraniem Michała Zamoyskiego, młodszego syna Adama Zamoyskiego, II ordynata na Kozłówce, przy działającym w Kozłówce Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” założona została Sekcja Straży Ogniowej. Zarówno Michał, jak i jego straszy brat Aleksander Leszek, osobiście uczestniczyli w działaniach sokolskiej straży pożarnej na terenie Kozłówki i okolic.

Co nas zatem czeka w Kozłówce w dniach 1-3 maja?

 

1 maja, godz.10.00-15.00 – Łączka za Teatralnią

Manewry Kulinarne – kuchnie polowe z różnymi specjałami: będzie co zjeść, gdzie usiąść i czego posłuchać (występy akordeonistów w ramach II Ogólnopolskiego Zlotu Akordeonistów), gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów.

1 maja, godz.10.00-15.00 – Dziedziniec przed pałacem

Na dziedzińcu będą stały wozy strażackie prawie wszystkich jednostek z naszego regionu – będzie można wejść do pojazdu, włączyć koguty, przymierzyć hełm strażacki itp.

1 maja, godz.12.00-13.00 – Łączka przed bażantarnią

Pokaz możliwości bojowych strażaków m.in.: rozcinanie wraku samochodu, udzielanie pomocy poszkodowanym, łączenie węży, uruchamianie motopompy. Każdy będzie też mógł spróbować swoich sił w gaszeniu „pożaru”.

 

2 maja, godz.10.00-15.00 – Dziedziniec przed pałacem

Na dziedzińcu będą stały radiowozy policyjne i motocykle, będzie można wsiąść/usiąść, zrobić zdjęcie, przymierzyć kajdanki 😉 a także alko- i narko- gogle… Dzieci będą miały możliwość zabawy w grę edukacyjną, dostaną kolorowanki o tematyce policyjnej i odblaski, a na łączce za Teatralnią będą mogły poskakać na dmuchańcach.

2 maja, godz.10.00-15.00 – Kordegarda płn.

Prezentacja filmu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

3 maja, godz.09.00-16.00 – Pałac

Przed każdą wycieczką nasze przewodniczki będą przypinały dzieciom biało-czerwone wstążeczki, aby w taki sposób „uhonorować” ten ważny w naszej historii dzień.

 

W tych dniach zwiedzanie Muzeum odbywa się normalnie, w godz.09.00-16.00.

 

Adam Kościańczuk