Malarstwo artystki z Puław w PMDK

W galerii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie można oglądać wystawę malarstwa Aleksandry Kozak – Kotowskiej. Jej wernisaż odbył się 25 października.

Aleksandra Kozak-Kotowska to artystka pochodząca z Puław. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie (1995 r.), ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie, wychowanie plastyczne, dyplom z malarstwa (2000r.), pod kierunkiem Walentego Wróblewskiego.

Uprawiana dziedzina artystyczna artystki to: malarstwo, rysunek, formy użytkowe, fotografia.

Aleksandra Kozak – Kotowska była nauczycielem zajęć plastycznych, dyrektorem i organizatorem wystaw w galerii Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach (2003 r.-2013 r.). W latach 2013-2016 – dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Obecnie dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Artystka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w Warszawie, Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Lubartowie, a jej prace znajdują się w zbiorach Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, w prywatnych kolekcjach w kraju oraz w Kanadzie (Toronto) i Francji. Odznaczona medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gloria Artis” (2007 r.).

Wystawę można oglądać w galerii PMDK do 17 listopada.

Materiał: PMDK