Mali mistrzowie karate

 

Zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego ”BUSHI”, którzy na co dzień ćwiczą w Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie, mogą pochwalić się sukcesami.

W dniu 27 maja w Janowie Lubelskim odbył się XXV Puchar Małych Mistrzów w Karate Tradycyjnym. W zawodach wystartowało ponad 200 osób z województwa lubelskiego. Organizatorem zawodów był Lubelski Związek Karate Tradycyjnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale okolicznościowe oraz dyplomy, zaś najlepsi w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo puchary i medale. W zawodach wystartowali zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego ”BUSHI”, którzy na co dzień ćwiczą w Gimnazjum nr 1 w Lubartowie.

Miło nam poinformować, że Matylda Wróblewska w konkurencji kata indywidualne w grupie wiekowej 7 lat i młodsi wywalczyła złoty medal, zaś Martyna Błyskun w grupie wiekowej 10-11 lat w tej samej konkurencji zajęła czwarte miejsce. Dzielnie walczyli również: Mikołaj Serwin, Jowita Górna oraz Anna Wróblewska.

Turniej był ostatnim etapem przygotowań do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w dniu 3 czerwca 2017 roku w Łodzi. Udział mieszkańców Lubartowa w zawodach ogólnopolskich współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.

Na zdjęciu zawodnicy z Klubu Karate Tradycyjnego BUSHI, w tym reprezentacja sekcji Lubartów.