Maraton Pływacki „480 m na 480- lecie Lubartowa”

Maraton Pływacki „480 m na 480- lecie Lubartowa” zorganizowano 13 maja na basenie przy SP 3. Organizatorami byli: Swim Team Lubartów, Miasto Lubartów i MOSiR Lubartów. W maratonie wzięło udział 104 osoby, które łącznie przepłynęły 72 km 900 m.

Uczestnicy maratonu mieli za zadanie przepłynąć 500 m w dowolny sposób, również z użyciem sprzętu pływackiego ( deski/ makarony).

Najstarszym uczestnikiem był RYDZEWSKI RYSZARD- 83 lata, najmłodszymi zawodnikami byli: SAGAN FILIP, JEDLIŃSKI KACPER, KWIATKOWSKI MARCEL, WIĄCEK JAKUB, KŁODA PRZEMYSŁAW, wszyscy z 2017 roku.

Po zakończonym pływaniu na wszystkich czekał  słodki poczęstunek oraz atrakcja w postaci dwóch ExtraBudka – Fotobudka, Fotolustro, Fotobudka 360, Lublin, za które przesyłamy wielkie serce do Piotr Wołowik – Fotografia na sportowo. Dzięki uprzejmości Sklep U Wiktora Lubartów, uczestnicy maratonu mogli wybrać sobie mały upominek, odbierając kartę uczestnika. Przeprowadziliśmy losowanie gadżetów, które ufundował MKS 'Lubartów’ i Swim Team Lubartów w postaci- kubków, koszulek, zabawek itp. Mamy nadzieję, że Pływackie Urodziny naszego Miasta się podobały – informuje trener Iwona Tarkowska.

Organizatorzy składają podziękowania:
WOLONTARIUSZOM z lokalnych szkół : Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie, II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa Nr3 im. Piotra Firleja w Lubartowie wraz z ich opiekunami : Violettą Dessauer, Ryszardem Gierachem,  Kitlińskim i Aleksandrą Berger za okazaną pomoc podczas maratonu; Firmie Stella Pack; Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Firleju z Moniką Łazorczyk na czele oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji.
Impreza współfinansowana przez Urząd Miasta Lubartów.

opr. Red.