MARCIN WRONOWSKI MISTRZEM EUROPY W TAEKWON-DO

W dniach 26 kwietnia – 1 maja w Perecu w Chorwacji odbyły się XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Juniorów w Taekwon-do ITF. Wyjazd poprzedzony był zgrupowaniem Reprezentacji Polski w Spale, gdzie zawodnicy doskonalili ostatnie zadania techniczne i taktyczne. W składzie Reprezentacji Polski znalazła się trójka zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów: Marcin Wronowski, Zuzanna Gadzała (seniorzy) i Nazar Chumachenko (juniorzy). Jednym z trenerów reprezentacji Polski kobiet jest szkoleniowiec Lewartu Jarosław Suska. Był to bardzo udany występ lubartowskich taekwondzistów.

Marcin Wronowski zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy (po raz siódmy) w indywidualnych układach formalnych stopni III dan. Poza tym spektakularnym wynikiem Marcin przywiózł jeszcze dwa krążki srebrne z drużynowych konkurencji walk i układów formalnych.

Zuzanna Gadzała do domu wróciła z czterema krążkami. Trzema złotymi i jednym srebrnym zdobytymi w konkurencjach drużynowych. Złoto wraz z koleżankami wywalczyła w walkach, technikach specjalnych i testach siły, natomiast srebro w układach formalnych.

Nazar Chumachenko przywiózł srebro, które zdobył wraz z kolegami w drużynowych technikach specjalnych.

Marcin Wronowski związany jest z taekwon-do od ćwierć wieku, a w kadrze narodowej seniorów staruje od 18 sezonów.

– W 2006 roku w rumuńskiej Konstancy po raz pierwszy sięgnąłem po złoto Mistrzostw Europy w indywidualnych układach formalnych. Dotąd wygrywałem w rywalizacji I, II i III dan. Co do trudności rywalizacji podczas Mistrzostw Europy, to za każdym razem trzeba ciężko zapracować na sukces. Przygotowania do turnieju w Chorwacji były bardzo intensywne i jest to zdecydowanie jeden z bardziej wartościowych moich tytułów. W zeszłym roku nieznacznie przegrałem, a w tym roku nieznacznie wygrałem. Nie uważam się za najlepszego, ale zdecydowanie najbardziej się cieszę – powiedział Marcin Wronowski.

– Po bardzo dobrych przygotowaniach, po wykonaniu ciężkiej pracy zobaczyliśmy wspaniały efekt w postaci złotego medalu zdobytego przez Marcina Wronowskiego. Dla mnie to też niezwykła chwila, bo Marcin jest moim wychowankiem. W związku z tym osobiście przeżywałem szczególne emocje – mówi jeden z trenerów kadry kobiet Jarosław Suska.

ig