Marek Kościkiewicz i NoVela – jesienne koncerty na Lubelszczyźnie!

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się w ostatni listopadowy weekend. 25 listopada w Lubartowie i dzień później w Radzyniu Podlaskim swoje 35-lecie pracy twórczej świętował będzie Marek Kościkiewicz. Koncerty jego zespołu poprzedzą akustyczne występy grupy NoVela.

Marek Kościkiewicz to artysta, o którym można śmiało napisać: „człowiek orkiestra”. Założyciel i pierwszy lider zespołu De Mono. Autor muzyki i tekstów do największych hitów tej, zasłużonej dla polskiej muzyki, formacji. Komponował i pisał teksty także dla wielu uznanych muzyków, choćby Krzysztofa Cugowskiego, Artura Gadowskiego czy zespołu Various Manx. Ponadto jest gitarzystą, wokalistą, producentem muzycznym, twórcą plakatów, teledysków a także ikonicznych dla polskiej muzyki logotypów i okładek. Założyciel legendarnej wytwórni fonograficznej Zic-Zac oraz pomysłodawca kultowego magazynu „Machina”. Sprawny biznesman i malarz. W tym roku, wraz z towarzyszącym mu zespołem uznanych muzyków, będzie koncertował w ramach świętowania 35-lecia swojej działalności artystycznej. Wśród utworów zaprezentowanych podczas koncertów znajdą się m.in.: „Statki na niebie“, „Znów jesteś ze mną“, „Kochać inaczej”, „Kamień i aksamit“, „Dwa proste słowa“, „Tylko błękit“, „Pomimo burz”, „Tak blisko”, „Ona jest ze snu” czy „Szczęśliwego Nowego Jorku“. W programie koncertów pojawią się także nowopowstałe piosenki, w tym utwór „Pod prąd”, który swoją premierę miał 30 września, a która zapowiada planowaną na ten rok nową płytę muzyka:

W Lubartowie i Radzyniu Podlaskim koncert zespołu Kościkiewicza poprzedzą akustyczne występy zespołu NoVela, z którym artysta wieczoru także współpracował. 13 maja 2022 r. miała miejsce premiera minialbumu (tzw. epki) zespołu.

Głównym utworem promującym to wydawnictwo jest tytułowa kompozycja „18 łez”, napisana właśnie przez Kościkiewicza, do której tekst napisał Marek Dutkiewicz. Po raz pierwszy ci dwaj legendarni twórcy zdecydowali się na współpracę. Na nowym minialbumie znalazły się także: cover Urszuli „Powiedz ile masz lat” (z tekstem autorstwa Dutkiewicza), utwór napisany (muzycznie i tekstowo) przez Kościkiewicza oraz autorska piosenka zespołu NoVela. Pochodzący z Warszawy zespół NoVela w poprzednim roku wydał debiutancką płytę „39:54″, zbierającą bardzo dobre recenzje. Grupa swoją twórczością nawiązuje przede wszystkim do światowego pop rocka z najlepszych dla gatunku lat 80., ale i do melodyjnego rocka charakterystycznego dla polskiej muzyki wczesnych lat 90. Przy czym piosenki zrealizowane są we współczesnych aranżacjach a zespół śmiało czerpie też z innych gatunków muzycznych, m.in funk. W tym roku możemy się spodziewać dwóch nowych utworów od zespołu, które usłyszymy także podczas wspomnianych koncertów.

Bilety na opisywane koncerty można nabyć tutaj:

https://www.ebilet.pl/artysta/marek-koscikiewicz/

Szczegóły znajdują się zaś w wydarzeniach:

Lubartów, Lubartowski Ośrodek Kultury, godz. 19.00:

https://www.facebook.com/events/5581517418535800/?ref=newsfeed

Radzyń Podlaski, Radzyński Ośrodek Kultury, godz. 18.00:

https://www.facebook.com/events/797251968062460/?ref=newsfeed