Marsz z kijkami do Kamionki

Rozpoczęła się kolejna edycja marszy nordic walking po trasach Lokalnej Grupy Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”, pod patronatem Lubartowiaka. 11 czerwca miłośnicy marszów z kijkami spotkali się na trasie w Kamionce.

Marsz wyruszył spod Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce i prowadził drogami wśród pól wokół Kamionki. Jak informuje Leszek Zieliński, dyrektor Biura LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”- wszyscy w dobrej kondycji ukończyli marsz. LGD zapewniła uczestnikom wodę i posiłek. Natomiast Klub Aktywnych ART-FIT drobne upominki.

Następne spotkanie odbędzie się 25 czerwca na trasie w Leszkowicach. Przypominamy, że udział w marszach jest bezpłatny. Dla wszystkich przewidziane są materiały informacyjne o działaniach LGD. Na zakończenie cyklu marszów w Firleju planowane jest ognisko, będą pamiątkowe koszulki i czapeczki. Kolejne terminy marszów to: 23 lipca – Lubartów (start spod mostu kolejowego w Trzcińcu); 6 sierpnia – Kock (start spod składu budowlanego przy ul. Polnej); 27 sierpnia – Firlej (start spod GOSiR nad jeziorem Firlej). Dwa kolejne marsze organizowane są wspólnie z powiatem lubartowskim. 9 lipca do Czerniejowa – start spod remizy i 20 sierpnia z Pałecznicy –(start – zalew w Pałecznicy). Wszystkie marsze rozpoczynają się o godz. 10.00. Trasy liczą 10-12 km. Dla pierwszych 30 uczestników organizatorzy zapewniają wodę i poczęstunek. Zgłoszenia na stronach organizatorów www.lgdlubartow.org.pl iwww.artfit.bo.pl albo w dniu marszu. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

SN