Marsze z Azymutem na wiosnę

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, SKKT „Azymut” z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie po raz ósmy zorganizował Wiosenne Marsze na Orientację.

Celem tej popularnej wśród młodzieży imprezy jest doskonalenie umiejętności orientacji w terenie oraz popularyzowanie uroków i piękna Lubartowa oraz jego okolic. Trasa wiosennych marszów prowadziła przez wschodnią i centralną część naszego miasta. W zabawie wzięło udział 65 uczestników z lubartowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 z opiekunem Urszulą Żurawską, Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie z opiekunem Markiem Gawłem i II LO z opiekunami: Katarzyną Płaszczewską i Łukaszem Wasylukiem. Budowniczymi wszystkich tras byli: Natalia Kosior, Mateusz Tabała i Michał Paruzel, a sędzią głównym – Natalia Kosior, prezes SKKT „Azymut”. Baza imprezy mieściła się w II LO w Lubartowie, gdzie o godzinie 8.00 rozpoczęło się szkolenie dla początkujących. Przybyłych do naszej szkoły gości powitała pani dyrektor Halina Zdunek i oficjalnie rozpoczęła zmagania. Po godzinie 9.00 szkołę opuściły pierwsze drużyny – zaopatrzone w napoje i pożywne kanapki, z mapami oraz kartami startowymi w rękach, rozpoczęły przygodę w terenie. Marsze podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe. Kategoria TD liczyła 5,5 km i polegała na odnalezieniu sześciu punktów kontrolnych oraz wykonaniu trzech zadań. W tej grupie I miejsce przypadło Stanisławowi Trocykowi, Idze Lewtak i Oldze Kielar, II miejsce – Michałowi Wielgosowi, Arkadiuszowi Malickiemu, Kacprowi Petryszakowi, III miejsce – Szymonowi Lewtakowi i Pawłowi Jesionkowi. W kategorii TM uczniowie musieli pokonać trasę liczącą 5 km, odnaleźć 5 PK i 2 LOP oraz wykonać trzy dodatkowe zadania. Oto wyniki rywalizacji: I miejsce – Kacper Liżewski, Aleksandra Szczuka, Dominik Denka, II miejsce – Weronika Czarnecka i Adrian Ciechański. Kategoria TJ liczyła 5,5 km, do odnalezienia było 9 PK i 2 LOP oraz wykonanie 3 zadań dodatkowych. W tym przedziale I miejsce wywalczyli: Nina Krawczak i Krzysztof Kasperek, II miejsce – Klaudia Pydyś, Marta Piesta i Krystian Onyszko, III miejsce – Monika Kwas i Monika Kołodziejczuk.

Po zakończonej rywalizacji organizatorzy ogłosili wyniki gry i wręczyli nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Puchary i medale zostały wręczone przez panią dyrektor II LO – Halinę Zdunek, zaś nagrody przez opiekunów SKKT „Azymut” – Katarzynę Płaszczewską i Łukasza Wasyluka.

W imieniu wszystkich uczestników tej wiosennej imprezy dziękujemy organizatorom za VIII edycję Marszów na Orientację, a Komisji InO za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem marszów. Wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze liceum, dziękujemy za wspólną zabawę i zdrową rywalizację. Wszystkim drużynom gratulujemy dotarcia na metę i już dziś zapraszamy na Noc Profilaktyki, która odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia na terenie Zawieprzyc.

Nina Krawczak, Ie