Marsze z Mikołajem

6 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyły się XI Mikołajkowe Marsze na Orientację. W tej popularnej wśród lubartowskiej młodzieży imprezie uczestniczyło 96 uczniów z czterech szkół naszego miasta: Szkoły Podstawowej nr 3  pod opieką pana Marka Golenia, Szkoły Podstawowej nr 4 z opiekunami panem Rafałem Pietruszką i panią Justyną Dejnecką, Zespołu Szkół nr 2 z panią Moniką Jarosz oraz ze Szkoły Umiejętności z panią Elizą Gajownik.

Mikołajkowa zabawa organizowana przez SKKT Azymut rozpoczęła się uroczystym powitaniem gości przez panią dyrektor Halinę Zdunek oraz szkoleniem  uczestników przeprowadzonym przez prezesa grupy, Weronikę Goździcką. O godzinie 9: 00 pierwsze drużyny wyruszyły w trasę. Każdy z uczestników otrzymał od gospodarzy imprezy słodką niespodziankę. Zadaniem zawodników było odnalezienie kilku punktów kontrolnych na terenie Lubartowa oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na trzy pytania. Marsze odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: TD – szkoły podstawowe do klasy szóstej włącznie, TM- szkoły podstawowe: klasy siódme i ósme  oraz TJ – szkoły ponadgimnazjalne. Zawodnicy, startujący w kategorii TD, mieli do pokonania trasę o długości 1,8 km i odnalezienie 6 punktów kontrolnych, uczestnicy kategorii TM – trasę 2.5 km i 8 punktów kontrolnych oraz trzy dodatkowe zadania. Zaś uczestnicy kategorii TJ – trasę o długości 3,8km i odnalezienie 9 PK. Za budowę tras odpowiedzialni byli doświadczeni już w tego typu zadaniach członkowie SKKT Azymut: Weronika Goździcka, Paulina Widyńska i Maciej Gątarski.

Udział w marszach to nie tylko wspaniała przygoda, ale również nauka pracy w grupie, orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą. Uczestnicy mieli też okazję do lepszego poznania terenów miasta Lubartów i wykazania się swoją wiedzą. Na koniec imprezy Dyrektor II LO, pani Halina Zdunek  wraz z opiekunami SKKT Azymut: panią Katarzyną Płaszczewską i panem Łukaszem Wasylukiem wręczyli pamiątkowe puchary, medale i nagrody tym drużynom, które najlepiej poradziły sobie przygotowanymi zadaniami. Ponadto na wszystkich uczestników marszów czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców II LO.

II LO