Matematyczne laury Przemka z II LO

Przemysław Podleśny, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, wywalczył II miejsce w kraju w konkursie Alfik Matematyczny oraz zakwalifikował się do etapu okręgowego LXVII Olimpiady Matematycznej.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadania konkursowe wymagają dużej wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs to test wielokrotnego wyboru, motywujący młodych ludzi do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

W XXI edycji Alfika Matematycznego wzięło udział blisko 62 tys. uczestników. Po opublikowaprzemek2niu wyników okazało się, że I miejsce w województwie lubelskim i II miejsce w kraju wśród uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych zdobył Przemysław Podleśny z II LO w Lubartowie! Bardzo dobre wyniki w konkursie uzyskali także trzej inni uczniowie lubartowskiego liceum: Wiktoria Kaczorkiewicz i Bartosz Mazurek z klasy II a oraz Wiktor Garbacz z klasy I a.

Wybitne umiejętności matematyczne Przemka Podleśnego potwierdziła kolejna wiadomość – uczeń zakwalifikował się do etapu okręgowego LXVII Olimpiady Matematycznej. Przypominamy, że Przemek wcześniej wywalczył awans do zawodów okręgowych Olimpiady Fizycznej, Chemicznej oraz Informatycznej!

Przemkowi serdecznie gratulujemy, wiemy jak wiele dodatkowej pracy podejmuje, poruszając się po zupełnie abstrakcyjnych i dla wielu nieosiągalnych obszarach nauk ścisłych.

AO