Matematyczne potyczki w II LO

Konkursy matematyczne cieszą się wśród uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie olbrzymią popularnością. Dlatego nie dziwią kolejne sukcesy, które odnoszą młodzi pasjonaci królowej nauk.

Ostatnie dni przyniosły między innymi rozstrzygnięcia Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2018 (Kangourou Sans Frontières). Zawodom patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. W tegorocznej edycji wspaniale zaprezentowali się uczniowie II LO. Kaja Karwacka, Michał Pióro, Julia Szymanek oraz Karol Czechowski otrzymali wyróżnienia. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Ewa Biernacka.

Tradycją szkoły przy Lubelskiej jest także udział w Międzynarodowym konkursie „Matematyka bez granic”. Od początku uczniowie II LO zajmowali w nim czołowe miejsca w województwie lubelskim. Nie inaczej stało się także w tym roku szkolnym. Wszystkie klasy, które wzięły udział w zawodach, znalazły się w pierwszej dziesiątce. Klasa I e zajęła czwarte miejsce w województwie (37 w kraju) – opiekun Katarzyna Kowalczyk; I b uplasowała się na ósmym (opiekun Eliza Czerska-Pokraka), a I a na dziewiątym miejscu w województwie (opiekun Ewa Biernacka).