Mateusz K. do grudnia w areszcie. Nie pamięta zdarzenia

Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec Mateusza K. tymczasowe aresztowanie do dnia 5 grudnia 2013 r. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz K. wyjaśnił, iż nie pamięta zdarzenia o jakim mowa w zarzucie.DSC_8351

 

 Komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie

 Prokuratura Rejonowa w Lubartowie prowadzi śledztwo przeciwko Mateuszowi K. ( lat 21 ) podejrzanemu o to, że:

w dniu 9 sierpnia 2013 r. w Lubartowie woj. lubelskiego, dokonał zabójstwa Anny Sz., powodując u niej ostrym narzędziem ranę ciętą szyi oraz przecięcie naczyń tętniczych szyjnych skutkujących wstrząsem krwotocznym i zgonem pokrzywdzonej na miejscu zdarzenia  tj.  czyn z art. 148 § 1 kk

Początkowo stan zdrowia podejrzanego uniemożliwiał wykonanie czynności procesowych z jego udziałem. Aktualnie stan zdrowia Mateusza K. uległ poprawie. Jest on stabilny , a biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, iż Mateusz K. może brać udział w czynnościach procesowych. W związku z takim stanowiskiem lekarzy, Prokurator Rejonowy w Lubartowie w dniu 17 września 2013 r. ponownie skierował do Sądu Rejonowego w Lubartowie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Mateusza K.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz K. nie potrafił ustosunkować się do stawianego mu zarzutu, wyjaśnił, iż nie pamięta zdarzenia o jakim mowa w zarzucie.

W dniu 21 września 2013 r. Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec Mateusza K. tymczasowe aresztowanie do dnia 5 grudnia 2013 r.

Przestępstwo z art. art. 148§ 1 kk zagrożone jest karą od 8 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat  pozbawienia wolności, karą dożywotniego  pozbawienia wolności.

    Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie

  Beata Syk – Jankowska