Maturzyści z II LO na Jasnej Górze

16 października  uczniowie klas maturalnych z II LO udali się do Częstochowy, by zgodnie z tradycją prosić przede wszystkim o zdaną maturę i dostanie się na studia, a także o pomoc w wyborze drogi życiowej oraz o zdrowie dla siebie i najbliższych.
Wspólna modlitwa pielgrzymów rozpoczęła się w południe Drogą Krzyżową na błoniach jasnogórskich. Duchowny w rozważaniach zwracał uwagę na wiele trosk i problemów współczesnej młodzieży, a także na wiele zagrożeń, jakie stawia przed nią współczesny świat. Odpowiedzią na duchowe rozterki młodych powinno być poszukiwanie Boga i Jego obecności.

Myśli te rozwinął podczas uroczystej Mszy Świętej ks. bp Adam Baba. Kapłan zwracał uwagę na wielkość i wyjątkowości każdego młodego człowieka i przekonywał, że każdy człowiek wkraczający w dorosłość obdarzony jest wzniosłymi ideałami oraz posiada ambicje i marzenia. Te piękne porywy serca powinny powinny być drogowskazem w lęku przed jutrem, prowadzić przez wszelkie wątpliwości o spełnienie życiowych planów. Ks. bp zapewniał, że jedyną receptą na spokój jutra jest zawierzenie swojego życia Bogu – i to właśnie zrobiła młodzież na koniec Mszy Świętej, powierzając siebie, swoje plany i całe życie Bogu oraz Matce Boskiej.
Uczniowie wrócili do domu napełnieni dobrą energią i nadzieją, że modlitwa połączona z ciężką pracą przyniesie sukcesy podczas majowych egzaminów dojrzałości.

II LO