Maturzyści zakończyli naukę w II LO

28 kwietnia to data oficjalnie kończąca trzyletnią naukę młodzieży, która w latach 2014-2017 zdobywała wiedzę i umiejętności w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie.

To co dobre, najszybciej się kończy… Pożegnanie absolwentów wywołało wiele wzruszeń, nie tylko wśród samych maturzystów. W uroczystości uczestniczyli dyrektor II LO Halina Zdunek, wicedyrektor Teresa Rojek, Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, rodzice, wychowawcy i nauczyciele oraz reprezentanci drugich klas.

Przez trzy lata tegoroczni maturzyści poznali wielu wspaniałych ludzi i nawiązali nowe, cenne przyjaźnie. Nauczyli się z pewnością wielu wiadomości, lecz nie tylko tych książkowych. Uczestniczyli w międzynarodowych wymianach, chętnie angażowali się w pracę na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Byli członkami SKKT Azymut, SKE „EUROSTOP”, Szkolnego Klubu Wolontariusza czy Samorządu Uczniowskiego. Reprezentowali swoją szkołę na przedmiotowych olimpiadach i konkursach, turniejach sportowych, współtworzyli również grupę teatralną, czyli Scenę 44. Poza taką działalnością wielu absolwentów osiągnęło wysokie wyniki w nauce i ukończyło szkołę z wyróżnieniem, za co zostali szczególnie uhonorowani stypendiami oraz licznymi nagrodami i dyplomami.

Pomimo chwil wywołujących wiele wzruszających wspomnień, w trakcie uroczystości nie zabrakło również momentu, w którym wszyscy maturzyści mogli choć na chwilę zapomnieć o zbliżającej się za kilka dni maturze, a jedynie dobrze się bawić. Tym razem to nie uczniowie przygotowali część artystyczną – na scenie wystąpił zespół muzyczny, którego skład stanowili nauczyciele – panowie uczący w II LO. Występ zapewne na długo pozostanie w pamięci maturzystów, tak jak i całe trzy lata spędzone w murach II Liceum Ogólnokształcącego.

Urszula Kopeć, IIIg