Medalowe rodzeństwo Gadzałów

Grand Prix Polski seniorów i juniorów w taekwon-do.

W dniach 31 marca – 2 kwietnia w Stęszewie odbyły się zawody Grand Prix Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W imprezie rywalizowało 300 osób z 43 klubów, w tym dwunastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Zawody stanowiły sprawdzian generalny przed Mistrzostwami Europy seniorów i juniorów. Mistrzowska impreza odbędzie się w dniach 25-29 kwietnia w miejscowości Cluj Napoca w Rumunii. W Stęszewie podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski z Lewartu pokazali się z bardzo dobrej strony. Zdobyli łącznie 11 medali – 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. W klasyfikacji generalnej nasi przedstawiciele uplasowali się na piątym miejscu. Najlepszą zawodniczką wśród seniorek została Zuzanna Gadzała z Lewartu, która na swoim koncie zapisała dwa medale – złoty i srebrny. Na najwyższym stopniu podium stanął także brat Zuzanny – Jakub. Wygrał walki seniorów powyżej 85 kg.

Lubartowscy medaliści zawodów w Stęszewie:

seniorzy: złote medale – Zuzanna Gadzała w technikach specjalnych, Kacper Pietrzela w walkach do 63 kg, Jakub Gadzała w walkach powyżej 85 kg; srebrne medale – Zuzanna Gadzała w walkach do 68 kg, Mateusz Marzęta w układach formalnych 5-1 kup, Marcin Wronowski w walkach do 78 kg;

juniorzy: złoty medal – Aleksandra Krupa w układach formalnych kup; srebrny medal – Nazar Chumachenko w walkach 1 kup-dan do 68 kg; brązowe medale – Hanna Szczygielska w układach formalnych kup, Nazar Chumachenko w układach formalnych dan i w technikach specjalnych.

Do domów bez medali z lubartowskiej ekipy wrócili: Hanna Kuźma, Mariia Fedorova, Oliwia Pietrzela, Szymon Oniszczuk.