Memoriał Ryszarda Czermińskiego. Zawodnicy nawet z Indii

25 listopada zorganizowano XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców będący Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. Na starcie stanęło 108 szachistów z Polski, Ukrainy oraz po raz pierwszy w historii turnieju zawodnik z federacji Indii.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli: Krystyna Bajda – Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Artur Kuśmierzak – Radny Miasta Lubartów w imieniu Burmistrza Miasta Lubartów i Dyrektora MOSiR Lubartów, Jacek Siwek – przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Lubartowie, Jacek Mikołaj Tomasiak – Radny Miasta Lubartów – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. Sędzia główny Andrzej Sykuła, Skarbnik Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego Paweł Krasuski oraz Prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy czasie 10’+5” bonusu za ruch. Po 7 godzinach zmagań najlepszym zawodnikiem okazał się Mistrz Międzynarodowy Egor Bogdanov z Ukrainy, który otrzymał nagrodę LAPTOP ufundowany przez firmę Melmak, drugi był Mistrz Międzynarodowy Krystian Kuźmicz z klubu Biały Król Wisznia Mała ,który otrzymał nagrodę finansową – 1200 zł od Bank Spółdzielczy w Lubartowie trzeci zaś Kosma Grochowski z LKSz Lublin otrzymał nagrodę finansową 1000 zł ufundowaną przez Wib Wycieczki.

Czwarte miejsce zajął Polkowski Piotr z LKSz Lublin -otrzymał 500 zł od Solbet Lubartów,

Piąte miejsce zajął Szymon Suska z UKS Czternastka Warszawa- otrzymał 350 zł od ViP Lubartów Sp. J Hurtownia materiałów budowlanych,Szóste miejsce zajął Rogoza Andrzej LUKS Lubartów który otrzymał – 300 zł ufundowane przez Społem Lubartów Sp z o.o.

Siódme miejsce zajęła Emila Sprzęczka z KSz Polonia Warszawa, która otrzymała 100 zł od Dameks,Emilia okazała się również najlepszą szachistką turnieju i otrzymała nagrodę finansową 300 zł od interduo.pl.

Najlepszym zawodnikiem LUKS Lubartów okazał się Rogoza Andrzej(7 miejsce),który otrzymał nagrodę finansową 200 zł od Prezesa LUKS Lubartów pana Łukasza Domańskiego.

Najlepszym zawodnikiem Powiatu Lubartowskiego okazał się Emil Gębal z LUKS Lubartów(27 miejsce)który otrzymał nagrodę rzeczową od Starostwo Powiatowe W Lubartowie.

Chłopcy do lat 10 (20 uczestników)

1. Wojciech Olejko – KS LAURA Chylice – 5 pkt.

2. Jakub Skrzypczak – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe – 5 pkt.

3. Miłosz Różański – Zamojski Klub Szachowy – 5 pkt.

4. Jakub Lewczuk – MTSz Mińsk Mazowiecki – 4 pkt.

5. Bartłomiej Bącik – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe – 4 pkt.

6. Mikołaj Madejski – LKSz Lublin – 4 pkt.

Najlepszy zawodnik LUKS Lubartów:

9. Patryk Sowa – 3,5 pkt.

Dziewczęta do lat 10: (4 uczestniczek)

1. Weronika Dajek – LUKS Lubartów – 5,5 pkt.

2. Róża Dajek – LUKS Lubartów – 2,5 pkt.

3. Antonina Zawadzka – Osówka – 1 pkt.

4. Zosia Skrzypek – LUKS Lubartów -1 pkt.

Chłopcy do lat 14: (18 uczestników)

1. Szymon Suska – UKS Czternastka Warszawa – 7 pkt

2. Cezary Kraczek – UKS Hetman Koronny – 6 pkt.

3. Marek Niezbecki KS Szach-Partia Puławy – 6 pkt.

4. Aleksander Nakaziuk MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski – 6 pkt.

5. Miłosz Madejski LKSz Lublin – 5,5 pkt.

6. Bartosz Ożóg KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD – 5,5 – pkt.

7. Krystian Kozak, Krystian 5 – pkt.

Dziewczęta od lat 14 (5 uczestniczek)

1. Milena Kawka – Lider Zamość – 6 pkt.

2. Monika Borowik – Klub Szachowy Jaćwież Suwałki – 5,5 pkt.

3. Hanna Korpysz – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski – 3 pkt.

4. Aleksandra Szczerba – LUKS Lubartów – 2,5 pkt.

5. Julia Szczerba – LUKS Lubartów – 2 pkt.

Chłopcy do lat 21 (18 uczestników)

1. Wojciech Borowik – Klub Szachowy Jaćwież Suwałki – 6,5 pkt.

2. Antoni Serewa – KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD – 6 pkt.

3. Bartłomiej Krystel 0 Salve Regina – 6 pkt.

4. Dominik Piekarczyk – LUKS Lubartów – 5,5 pkt.

5. Artur Oleszczuk, – LKSz Lublin – 5 pkt.

6. Łukasz Sadownik – LUKS Lubartów – 5 pkt.

Dziewczęta od lat 21 (4 uczestniczek)

1. Emilia Sprzęczka – KSz Polonia Warszawa – 7 pkt.

2. Patrycja Waszczuk – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski – 6,5 pkt.

3. Hanna Nurzyńska – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe – 4,5 pkt.

4. Jagoda Szypulska – LUKS Lubartów 3 pkt.

W zakończeniu imprezy udział wzięli: Artur Kuśmierzak – Radny Miasta Lubartów w imieniu Burmistrza Miasta Lubartów i Dyrektora MOSiR Lubartów, Krzysztof Karczmarz – w imieniu Starosty powiatu lubartowskiego, Jacek Mikołaj Tomasiak – Radny Miasta Lubartów – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie, Tomasz Drozd Manager LUKS Lubartów oraz Sędzia rundowy, członek Zarządu LUKS Lubartów Piotr Opolski

Najstarszym zawodnikiem był Andrzej Litwiniec (1947 r) najmłodszym Radosław Szypulski (2016) (69 lat różnicy) Najlepszym zawodnikiem powiatu został Emil Gebal który wszedł na listy rankingowe FIDE z wynikiem pond 1700 oczek, Laureatką nagrody dress code turnieju została Hanna Nurzyńska, zaś laureatami Robert Aniołek oraz Piotr Grosz.

Wyniki szczegółowe:

Wydarzenie zostało współfinansowane przez Gminę Miasto Lubartów pn: „XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców – Memoriał Ryszard Czermińskiego – Nie piję, nie palę – gram w szachy – 480 lat Miasta Lubartów”