„Miasteczko gier” – projekt do Budżetu Obywatelskiego

W centrum miasta może powstać miejsce dla wszystkich, zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Dla szachistów, warcabistów, brydżystów, miłośników gier planszowych czy piłkarzyków – mówi Piotr Opolski, animator życia szachowego w Lubartowie. To jedna z propozycji wśród projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2018. Na wybrane projekty można będzie zagłosować przez trzy dni (11,12,13 stycznia) w Urzędzie Miasta Lubartów.

– Będzie można na świeżym powietrzu spędzić miło czas. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości. A przypomnijmy, że Józef Piłsudski do 1932 roku był Członkiem Honorowym Polskiego Związku Szachowego. Z kolei nasz mieszkaniec ś.p. Ryszard Czermiński w latach 1966 – 1968 rozsławiał nasze miasto, odnosząc sukcesy w Turniejach Złotej Wieży – w Warszawie, Malborku i Żaganiu, razem z lubartowską drużyną. Wiem, że parkingi, oświetlenie i chodniki powinny powstawać, lecz nie w ramach budżetu obywatelskiego. Dlatego po raz trzeci zachęcam do głosowania na projekt – mówi Piotr Opolski, na co dzień instruktor w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Rozegrany Lubartów – „Miasteczko gier” – czyli stoliki do gier w centrum miasta – w szachy, brydża, chińczyka, piłkarzyki.

W Lubartowie brakuje miejsca do rozgrywania różnego rodzaju gier zarówno planszowych, jak i karcianych, na świeżym powietrzu. Prawie wszystkie lubartowskie szkoły podstawowe realizują program „Szachy w szkole”, co powoduje wzrost zainteresowania szachami wśród najmłodszych. Kiedyś miejscem takich gier był teren byłego ogródka jordanowskiego. Aktualna bliskość Lubartowskiego Ośrodka Kultury w planowanym obszarze działania projektu „Miasteczko gier” uzasadnia potrzebę stworzenia właśnie takiego miejsca. Szeroka grupa dorosłych i młodzieży uczęszczających na zajęcia szachowe oraz na zajęcia w klubie fantastyki, a także seniorzy grający w brydża będą mieli możliwość realizacji ciekawych zajęć na wolnym powietrzu. Dodatkowo stoliki mogą spełniać różnego rodzaju funkcje podczas organizowanych imprez przed ratuszem. Projekt zakłada zakup i montaż betonowych stołów, odpornych na czynniki atmosferyczne, do różnego rodzaju gier. Stoły mogą pełnić również inne funkcje. Inwestycja umożliwi atrakcyjne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w centrum miasta oraz umożliwi przeprowadzenie różnego rodzaju eventów. Zakupiona kamera będzie przeciwdziałać patologicznym zachowaniom w obszarze przed ratuszem.

Projekt „Miasteczko gier” obejmuje zakup: 2 stolików podwójnych szachów; 2 stolików do gry w warcaby oraz chińczyka; 2 stolików czteroosobowych do gry w brydża; 2 stołów do gry w piłkarzyki; 1 kompletu szachów plenerowych; zakup kamery rp kierunkowej w celu ochrony przed wandalami. Grupa docelowa: mieszkańcy w wieku 5 – 105 lat. Myśl przewodnia: Mamo, Tato, Babciu, Dziadku „Zagrajmy razem przed Ratuszem”.

Głosowanie nad projektami zgłoszonymi przez mieszkańców miasta Lubartów do Budżetu Obywatelskiego 2018 roku odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Lubartów, ul. Jana Pawła II 12 w sali nr 10 w dniach:

11 stycznia 2018 roku w godzinach 800 – 2000

12 stycznia 2018 roku w godzinach 800 – 2000

13 stycznia 2018 roku w godzinach 800 – 2000

W głosowaniu może brać udział każdy mieszkaniec Gminy Miasto Lubartów stale zamieszkały na jej terenie, który najpóźniej w dniu głosowania ukończył 16 lat.