Miasteczko ruchu drogowego przy SP1 oficjalnie otwarte

14 kwietnia oficjalnie otwarto miasteczko ruchu drogowego, które powstało przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie.

-To obiekt długo wyczekiwany, wpisany w historię szkoły. Będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta – mówił podczas otwarcia burmistrz Krzysztof Paśnik.

Miasteczko ruchu drogowego przy SP 1 zostało wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednak ostatecznie inwestycja została wprowadzona do budżetu miasta.

Jest to jedyny tego typu obiekt w Lubartowie. Posiada sygnalizację świetlną oraz znaki drogowe. Będzie służył uczniom m.in. jako miejsce, w którym odbywa się coroczny Powiatowy Konkurs ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Młodzież zdaje tam również egzaminy na kartę rowerową i uczy się w praktyce bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

W uroczystości otwarcia uczestniczył Czesław Haraszczuk, dawny dyrektor szkoły, za którego kadencji powstało przy SP 1 pierwsze miasteczko ruchu drogowego.

-Powstanie miasteczka wynikało z potrzeby zwiększonych wymagań w kształceniu komunikacyjnym młodzieży i przyznawania karty rowerowej. Chcieliśmy stworzyć warunki do szkolenia uczniów. Kupiliśmy 12 rowerów, motorower, kaski, znaki drogowe. Z miasteczka korzystały szkoły miejskie i powiatowe – wspominał.

(kw)