Miasto buduje 100 nowych miejsc parkingowych w Lubartowie

Każda inwestycja realizowana przez Urząd Miasta Lubartów powstaje z myślą o mieszkańcach. Tak jest i w tym przypadku. Przy ul. Batalionów Chłopskich w Lubartowie powstaje parking na 66 miejsc postojowych, nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Kolejnych 34 miejsca już powstało na os. Kopernika. W tym czasie Spółdzielnia Mieszkaniowa stawia swoje szlabany.

Prace przy ul. Batalionów Chłopskich postępują, a planowany termin zakończenia inwestycji to połowa listopada. Rozbudowa ulicy jest finansowana w ramach projektu Mobilny LOF. To inwestycja, która w znaczący sposób poprawi komunikację i bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. – Cieszymy się, że w tym miejscu powstaje tego typu infrastruktura, czyli ogólnodostępny, duży parking. Jest on bardzo potrzebny. To ważne w kontekście zamykania osiedli szlabanami przez Spółdzielnię Mieszkaniową, co utrudnia nam życie, ale prezes nie ma przecież problemu z parkowaniem w Lisowie – mówi mieszkanka bloku przy ul. Batalionów Chłopskich. W ramach projektu przy ul. Batalionów Chłopskich powstanie 63 miejsca postojowe o wymiarach 2,5x5m, które Miasto buduje z myślą o mieszkańcach. Pozostałe trzy będą to miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6x5m. Na parkingu powstaną też wyspy oddzielające miejsca na których zostanie posadzona zieleń. Co warte podkreślenia inwestycja realizowana jest przez Urząd Miasta Lubartów, a nie jak niektórzy błędnie sądzą przez Spółdzielnię Mieszkaniową. – Projekt zakłada również budowę chodnika i ścieżki rowerowej. Odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż chodnika będzie miał nawierzchnię bitumiczną – mówi Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Lubartów. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na połowę listopada 2020 r.

To nie jedyna inwestycja w miejsce parkingowe w mieście w ostatnim czasie. W sierpniu dobiegła końca budowa parkingu na osiedlu Kopernika – pomiędzy ulicą Okopową i Gagarina. Powstała tu droga o szerokości 5 m i długości ponad 120 m, 30 miejsc parkingowych oraz 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Od południowej strony szkoły wybudowany został też chodnik o szerokości 2 m z kostki brukowej.

Nie mniej ważną inwestycją przy ul. Batalionów Chłopskich jest wybudowane w zeszłym roku przez Miasto wielofunkcyjne boisko. Z nowoczesnego obiektu umożliwiającego wysoki komfort gry, chętnie korzystają nie tylko najmłodsi mieszkańcy osiedla.

Red.