Miasto Lubartów rozpoczyna nowe inwestycje drogowe

Nawierzchnia z kostki brukowej powstanie na ul. Jaśminowej, przebudowana zostanie ulica Obywatelska. Ogłoszone są przetargi na kolejne zadania – parkingi i chodniki.

Na ulicy Jaśminowej powstanie droga z kostki brukowej, ze zjazdami do posesji. Wartość zadania to 398 398,35 zł. Wyłoniona w przetargu firma ze Szczekarkowa ma zakończyć budowę do 31 października.

Kolejna inwestycja to przebudowa ulicy Obywatelskiej. Powstanie tam nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 m, przebudowane zostaną chodniki. Zostanie wykonany parking (18 miejsc) z kostki brukowej wzdłuż jezdni przy Szkole Podstawowej nr 1. Wyłoniona w przetargu firma ma wykonać zadanie do 30 listopada br. Wartość inwestycji to 427 022,30 zł.

Miasto ogłosiło już kolejne przetargi. Na budowę chodnika przy ul. Mucharskiego (dawnej Sławińskiego) do ul. Akacjowej. Powstanie tam około 200 metrów ciągu pieszego z kostki brukowej. Następny przetarg dotyczy uliczki osiedlowej na Os. 3 Maja, o długości ok. 100 metrów, z nawierzchni asfaltowej. Kolejny – to chodni przy ul. Polesie (300 m z kostki brukowej). Miasto ogłosiło także przetarg na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej nr 4, z drogą łączącą ul. Gagarina i Okopową oraz z chodnikami. Ma powstać tam także oświetlenie.

Informacja: UM Lubartów

foto: Emilia Kosek