Miasto wspiera lubartowskie hospicjum

Pomoc dla lubartowskiego hospicjum to ważny gest dla chorych oraz ich rodzin. Umowę na realizację zadania „Pomocna Dłoń” z zakresu ochrony i promocji zdrowia Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny – prezesem Krzysztofem Wiąckiem oraz wiceprezesem ks. Andrzejem Juźko.

Dofinansowanie obejmie bieżącą działalność placówki i opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
Od 15 lat swojego istnienia hospicjum wpisało się nie tylko w krajobraz miasta, ale także w serca ludzi, którzy mieli bądź mają tutaj swoich bliskich, przyjaciół i znajomych. Potrzeby są ogromne, dlatego w planach jest rozbudowa placówki, choć sytuacja na świecie utrudnia ten proces.

– Dziękujemy za wsparcie, jakie daje nam Urząd Miasta i czyni to każdego roku – mówił ks. Andrzej Juźko podczas spotkania w ratuszu. – Pomoc chorym jest rzeczą bardzo wdzięczną, ponieważ to służba człowiekowi. Zdawałoby się, że chorzy nie mają jak podziękować, ale to tylko pozory. Ci, którzy doświadczają pomocnej dłoni, wyrażają uśmiechem to, co mają w sercu.O tym, jak bardzo potrzebna jest rozbudowa hospicjum, wiedzą najlepiej rodziny i znajomi tych, którzy korzystali z usług placówki.
Wydarzenia związane z COVID pokazały, że chorzy powinni znajdować się na parterze nowego budynku. Wtedy nawet w sytuacji izolacji rodzina miałaby kontakt z chorym, widząc go przez okno. Praktyka minionego czasu wskazywała na taką potrzebę.

W działalności hospicjum liczy się każda pomoc, jeśli chcesz pomóc, możesz to zrobić przekazując 1 % podatku: Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Św. Anny KRS 0000229422
Można też wesprzeć placówkę finansowo, wpłacając darowiznę na konto:
Bank PEKAO SA I O/Lubartów
80 1240 2409 1111 0010 0572 8713