Miasto zbuduje dwa boiska, salę sportową, nowe parkingi.

W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie rozpocznie sklejka sytuacyjna lubartowiak1budowę kompleksu sportowego przy ul. Parkowej. W grudniu ubiegłego roku zostały wykupione 3 ostatnie działki pod planowaną inwestycję.

W końcu lubartowscy piłkarze nożni, będą mogli ćwiczyć w godziwych warunkach. Obecne zaplecze piłkarzy nie zmieniło się przez ostatnie kilkadziesiąt lat – mówi dyrektor MOSIR Janusz Gierachobiekty, które planujemy zbudować, będą służyły wielu dyscyplinom sportu. Oprócz piłkarzy nożnych, chcemy umożliwić ćwiczenie w nich m. in. tenisistom stołowym i zawodnikom taekwon-do. Będą mogli skorzystać z nich również zespoły lubartowskiej ligi koszykówki.

W planach jest budowa dwóch boisk z oświetleniem. Jedno z nich – o nawierzchni naturalnej – wyposażone będzie w kryte trybuny. Drugie ma mieć nawierzchnię sztuczną. Oba będą w tych samych wymiarach, tj. 105mx68 m. Na terenie kompleksu przewidziano dwa parkingi dla samochodów osobowych i parking dla autokarów.

Kolejnym elementem ma być budynek z szatniami, sanitariatami i łazienkami dla zawodników, pokoje dla sędziów i trenerów, magazyny na sprzęt sportowy, barek oraz sala sportowa o wymiarach 32×20 metrów z rozkładanymi trybunami.

Pierwszy etap inwestycji zaplanowany jest na lata 2014-2015. W tym roku na ten cel miasto przeznaczyło 2 mln zł, kolejne 5 mln zł przeznaczone zostanie w 2015 r. Pierwsze łopaty mają być wbite w ziemię już w sierpniu 2014 r.

Piotr Opolski

 \Serwer-toagikatalog-wspolnyPRACUJEMY3