Miastu na urodziny

Z okazji 470 urodzin miasta Lubartów dzieci i młodzież z lubartowskich placówek oświatowych przygotowały widowisko artystyczne w Gimnazjum nr 1.

Wśród publiczności zgromadzonej 28 maja w murach szkoły, znaleźli się m.in.: Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, Zastępca Burmistrza Lubartowa Radosław Szumiec, Prezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego Maria Kozioł, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Lubartów Ewa Sędzimierz, dyrektorzy placówek oświatowych oraz liczne grono nauczycieli i rodziców. Widowisko składało się z trzech części: w pierwszej zaprezentowały się dzieci z lubartowskifull-image.phpch przedszkoli. „Daniem głównym” był spektakl „Sekrety miasta” którego scenariusz napisały: Monika Kędziora i Ewa Miduch – nauczycielki języka polskiego z Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Przedstawienie było swoistą podróżą od początku istnienia Lubartowa do dnia dzisiejszego, chronologiczną, z akcentami ważnymi dla naszego miasta.

Do udziału w spektaklu zaangażowano blisko 180 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta. Trzecią część stanowił koncert „Memu Miastu na Urodziny”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Ewa Sędzimierz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM. W realizację włączyła się duża grupa nauczycieli, uczniów i rodziców. Niespodziankę przygotowało środowisko oświatowe – Księgę Dobrych Życzeń, którą wręczono Burmistrzowi Januszowi Bodziackiemu podczas koncertu. Zawarto w niej napisane przez dzieci i dorosłych życzenia. Najciekawsze z nich opublikujemy w kolejnym numerze Lubartowiaka.

PO

fotogalerialubartowiaka