Międzynarodowy wyścig przejedzie przez Lubartów

Przypominamy, że w sobotę 1 lipca przez nasze miasto będzie przebiegała trasa Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Lubartów jest współorganizatorem Lotnego Finiszu, który będzie miał miejsce o godz. 12.20 przy ul. Rynek I. W związku z wyścigiem będą utrudnienia w ruchu  drogowym.

 

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej rozgrywane od ponad ćwierćwiecza. Dzięki nieograniczonemu udziałowi polskich kolarzy oraz objęcie swym zasięgiem wielu województw, wysoki poziom organizacyjny i sportowy, doskonale wpisuje się w kalendarz imprez kolarskich w kraju jako najbardziej prestiżowy wyścig dla polskiego kolarstwa. Celem wyścigu jest zapewnienie społeczeństwu rozrywki na europejskim poziomie i promocja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego stylu życia.

Trasa 28 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków prowadzi z Łodzi do Lublina. Wyścig składa się z 5 etapów. Rozpoczął się 28 czerwca w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej, a zakończy 1 lipca w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. Trasa ma długość około 800 km. I etap – 28 czerwca (Łódź – Zduńska Wola 86,8 km), II etap – 28 czerwca (Tomaszów Mazowiecki – Kielce 121,3 km). III etap – 29 czerwca (Radom – Stalowa Wola 211,1 km). IV etap – 30 czerwca (Mielec – Krosno 151,1 km). V etap – 1 lipca (Świdnik – Lublin 164,1 km).

Kolarze przejadą przez Lubartów w sobotę 1 lipca – od ulicy Wierzbowej przez Lubelską do ulicy Jana Pawła II. O godz. 12.20 zaplanowano lotny finisz przy Rynku. Następnie zawodnicy pojadą do Lublina. W związku z wyścigiem będą utrudnienia w ruchu. Patronat honorowy nad wyścigiem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

SN