Mieszkańcy Lubartowa dostaną bezpłatnie maseczki ochronne

Burmistrz Krzysztof Paśnik podjął decyzję o  przesunięciu części środków przeznaczonych na materiały promocyjne na sfinansowanie zakupu i produkcji maseczek ochronnych. To  w związku z obowiązującym od 16  kwietnia  nakazem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.  W pierwszej kolejności darmowe maseczki otrzymają osoby najbardziej potrzebujące i narażone na zakażenie koronawirusem, czyli lubartowscy seniorzy.

Pierwsza partia maseczek będzie rozdawana już w czwartek (16 kwietnia) przed największymi punktami handlowymi na terenie miasta w godzinach od 10.00 do 12.00. Maseczki będzie można bezpłatnie otrzymać przed sklepami:

– Kaufland, Tesco, Biedronka (przy sądzie), Merkury i Lidl.

Będzie to kilka tysięcy masek, zarówno tych jednorazowego użytku zakupionych od dystrybutora, jak również wielorazowego użytku uszytych przez pracowników naszych jednostek: Lubartowski Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Dodatkowo Urząd Miasta Lubartów oprócz gotowych masek jednorazowych, zakupił materiał potrzebny do uszycia kolejnych partii maseczek wielokrotnego użytku.  W dalszym ciągu maski będą szyte przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Dodatkowo do akcji zostali włączeni również lokalni przedsiębiorcy.

– Kolejne partie maseczek będą sukcesywnie przekazywane mieszkańcom.