Mieszkańcy o pomniku AK – sonda

Jak podoba się Pani, Panu pomysł postawienia pomnika w centrum miasta, dla upamiętnienia żołnierzy AK walczących z niemieckim okupantem w latach 1939- 1945?

 Kinga WoźniakKinga Woźniak

Czytałam na ten temat na stronie: Lubartów24.pl. Tak naprawdę ta sprawa jest mi obojętna. W każdym mieście jest jakiś pomnik, więc niech i w naszym będzie.”

 

Grzegorz BodzakGrzegorz Bodzak

Bardzo mi się podoba ten pomysł, ponieważ jest to przeznaczenie pieniędzy na szczytny cel. Poza tym mój dziadek był w AK.”

 

Anna KozłowskaAnna Kozłowska

Tak, ponieważ jest to ważna sprawa. Sądzę, że powinien być ten pomnik. Projektanci myślą o jego wyglądzie, ale to już jest inna sprawa. A to, że będzie się on znajdował w centrum- to oczywiste”

 

Aleksandra noweAleksandra Grygiel

Pomnik wyjątkowo piękny nie będzie, a wydanie 150 tys. zł (dop. red. koszt remontu Placu J. Piłsudskiego) to chyba lekka przesada. Myślę, że te pieniądze lepiej byłoby przeznaczyć na odnowienie parku.

 

Zbigniew MarciniakZbigniew Marciniak

Podoba mi się ten pomysł, bo ludzie, którzy walczyli nie robili tego wyłącznie dla siebie, ale dla nas wszystkich, którzy tego nie doceniamy, a powinniśmy. Mam nadzieję, że ten pomnik pomoże nie zapomnieć o osobach, które zginęły za Polskę.”

 

Danuta RóżniewskaDanuta Różniewska

To dobry pomysł postawienia pomnika na placu Piłsudskiego w miejscu dawnego. Taka inicjatywa jest jak najbardziej potrzebna, bo ważne jest upamiętnienie żołnierzy Armii Krajowej, którzy walczyli za naszą ojczyznę. Przy okazji plac zyska ładny wygląd, ponieważ zostanie odnowiony.

 

Rozmawiała: Katarzyna Kopryk, SN