Mieszkańcy wybrali, inwestycje idą pełną parą

Wielofunkcyjne boisko przy ul. Batalionów Chłopskich i droga wewnętrzna z parkingiem na osiedlu 3 Maja. To dwie ważne i wyczekiwane przez mieszkańców Lubartowa inwestycje. Obie Lubartowianie wybrali w ramach budżetu obywatelskiego.

Prace przy budowie boiska i drogi przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Wszyscy cieszymy się z tych inwestycji. Często tu zaglądam i widzę postęp prac – mówi Renata Mazur, radna Wspólnego Lubartowa, która w ubiegły piątek w towarzystwie burmistrza Krzysztofa Paśnika odwiedziła place budowy. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ul. Batalionów Chłopskich pod koniec kwietnia tego roku. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 10 czerwca.  Wykonawcą jest warszawska firma Supreme Sport Sp. z o.o.  Od tego czasu w miejscu starego boiska do siatkówki wiele się zmieniło. Powstała już płyta do gry ze sztuczną nawierzchnią na której pojawiły się linie. – To będzie nowoczesny i funkcjonalny obiekt w otoczeniu zieleni – zapewnia Krzysztof Paśnik.

Zgodnie z projektem przy ul. Batalionów Chłopskich powstanie boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, na którym zostaną wyznaczone palce do gry w piłkę nożną i ręczną o wymiarach 40x20m, koszykówkę o wymiarach 22×15 m oraz boisko do siatkówki o wymiarach 18×9 m. Całość ma być ogrodzona siatką. Obiekt będzie oświetlony lampami parkowymi. W skład kompleksu wejdą również trybuny, ławki, stojaki na rowery i urządzenia sportowo rekreacyjne. Całość ma być otoczona zielenią parkową. Pojawią się nowe drzewa i krzewy. W sumie posadzonych zostanie 46 nowych drzew. –  Z założenia obiekt ma być nie tylko miejscem do aktywnego spędzania czasu, ale również miejscem wypoczynku dla osób starszych i rodzin z dziećmi – dodaje burmistrz. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2019 r. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Ostatecznie realizowana jest z Budżetu Miasta na 2019 rok.

Niespełna kilkaset metrów dalej trwają zaawansowane prace przy przebudowie odcinka drogi wewnętrznej na oś. 3 Maja (na wysokości bloku 24D). Odnowiony będzie też parking. – To inwestycja, która podobnie jak boisko została wybrana przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Dlatego tym bardziej cieszy postęp prac – zaznacza Grzegorz Jaworski, radny Wspólnego Lubartowa. – Jestem tutaj prawie codziennie, ponieważ mieszkam niedaleko. Często rozmawiam z mieszkańcami. Jako radny podejmę inicjatywę, aby ta inwestycja miała kontynuację w postaci budowy chodnika i odnowionej nawierzchni przy pizzerii oraz dodatkowych miejsc parkingowych – dodaje radny Jaworski.

Zgodnie z projektem wewnętrzny odcinek jezdni zyska nową nawierzchnię. Powstanie też parking z płyt ażurowych dla samochodów osobowych. Koszt realizacji zadania to blisko 100 tys. zł. – Chcemy aby nasze inwestycje przebiegały zgodnie z harmonogramem. Monitorujemy zakres prac wspólnie z radnymi mojego klubu Wspólny Lubartów. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy miasta byli zadowoleni z postępu prac – mówi Krzysztof Paśnik.

Materiał: UM Lubartów