Mikołajki z klubem FAST Lubartów

Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST z okazji Mikołajek zorganizowało dwie atrakcje dla grupy 150 dzieci i młodzieży z miasta Lubartowa i okolic. 6 grudnia na pływalni MOSiR w Lubartowie odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Miasta Lubartów w pływaniu szkół podstawowych. Zawody miały na celu popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem zawodów było Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Lubartowie.

Grupa zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego rywalizowała w 24 konkurencjach z podziałem na 2 bloki startowe. Zawody zaczęły się od najmłodszych kategorii wiekowych. Najmłodsi pływacy z rocznika 2016 i młodsi mieli do pokonania jedną długość basenu, czyli 25 metrów. Od rocznika 2013 były to już dystanse 50 metrowe. Dla niektórych zawodników było sukcesem pokonanie dystansu, dla kolejnych poprawa czasów. Najważniejsze w zawodach była radość uczestników. Tutaj nie było osób przegranych. Każda osoba wychodziła z medalem, prezentem oraz słodkim upominkiem od Św. Mikołaja. Dla pierwszych „trójek” w każdej konkurencji były medale za miejsca.

Medale zostały zakupione przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Lubartów. Słodkie upominki oraz prezenty ufundował klub FAST.

Szczególne podziękowania należą się Anecie Symbor – dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w organizacji zawodów: Pani Kasi i Pani Ninie oraz Panom Patrykowi, Rafałowi i Darkowi.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu dzieci uczestniczących w zawodach. Szczegółowe wyniki są na stronie www.fastlubartow.pl.

W dniu 7 grudnia grupa dzieci i młodzieży miała możliwość obejrzenia filmu „Trolle 3” w kinie Lewart w Lubartowie. Obie atrakcje dla uczestników były bezpłatne.

Ekipa FAST