Mikołajkowa integracja klasy 2d

Uczniowie klasy 2d z II LO w Lubartowie, pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Płaszczewskiej oraz pana Łukasza Wasyluka, w ramach integracji zespołu klasowego oraz zaległych Mikołajek udali się do stolicy województwa lubelskiego.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, które jest wizytówką i chlubą Lublina. Do tego pięknego miejsca weszliśmy Bramą Krakowską, za którą rozpoczęliśmy spacer Rynkiem i zabytkowymi kamienicami. Gdy dotarliśmy do Placu po Farze, mogliśmy podziwiać widok na Wzgórze Zamkowe. Następnie Bramą Grodzką udaliśmy się pod Zamek Lubelski z XII wieku. Kolejnym punktem programu była integracja klasowa. Tym razem wybraliśmy się na laserowy paintball. Tam zostaliśmy podzielni na trzy grupy, przeszliśmy szkolenie i przystąpiliśmy do zadań. Pierwsza drużyna uczestniczyła w grze, która odbywa się na specjalnie przygotowanej arenie tworzącej system labiryntów, w których zawodnicy mogli oddać się pełnej przygód i adrenaliny zabawie. Kolejna grupa udała się do pokoju z interaktywną grą, składającą się z zestawu laserów ustawionych w formie przeszkód. Trzecia drużyna rozwiązywała zagadki wykorzystując również swoją wiedzę geograficzną, jak na klasę o profilu matematyczno-geograficzny przystało. W zabawie wzięli również udział nasi opiekunowie.

Z pewnością ta grudniowa wycieczka była doskonałą okazją do klasowej integracji. Poza wyjątkową i aktywną zabawą, mogliśmy sprawdzić również swoją kondycję oraz refleks. Z pewnością był to niezapomniany czas dla wszystkich uczestników wyjazdu.

Zuzanna Tomasiak kl. 2d