Mikołajkowe Marsze na Orientację w II LO

6 grudnia w II LO w Lubartowie odbyły się XII Mikołajkowe Marsze na Orientację. W tej popularnej wśród lubartowskiej młodzieży imprezie uczestniczyło 50 uczniów.

Mikołajkowa zabawa organizowana przez SKKT Azymut rozpoczęła się uroczystym powitaniem młodzieży przez panią dyrektor Halinę Zdunek, która przygotowała dla uczestników słodką niespodziankę.

O godzinie 8.30 pierwsze drużyny wyruszyły w trasę. Zadaniem zawodników było odnalezienie dziewięciu punktów kontrolnych (PK) na terenie Lubartowa oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na trzy pytania. Marsze odbyły się w kategorii: TJ – szkoły ponadpodstawowe. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 4.5 km.  Za budowę tras odpowiedzialny był Michał Kosior, sędziami głównymi byli Piotr Barszczyk i Jacek Guz.  

Po wykonaniu zadań przyszedł czas na wyniki i rozdanie nagród.

I miejsce: Wiktoria Kowalczyk, Julia Marciniak, Wiktor Opolski kl. I A

II miejsce: Monika Mitura, Alicja Sienkiewicz kl. II A

III miejsce: Krzysztof Gruba, Bartosz Guz, Maciej Jeziorski kl. IA

Udział w marszach to nie tylko wspaniała przygoda, ale również nauka pracy w grupie, orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą. Uczestnicy mieli też okazję do lepszego poznania terenów miasta Lubartów i wykazania się swoją wiedzą.

Organizatorem marszy na orientację byli opiekunowie SKKT „Azymut” Katarzyna Płaszczewska i Łukasz Wasyluk.

II LO