Mikołajkowe Mistrzostwa Lubartowa w pływaniu

Na pływalni MOSiR w Lubartowie 6 grudnia odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Miasta Lubartów w pływaniu szkół podstawowych. Zawody miały na celu popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem zawodów było Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Lubartowie.

Grupa zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego rywalizowała w 22 konkurencjach z podziałem na 2 bloki startowe. Zawody zaczęły się od najmłodszych kategorii wiekowych. Najmłodsi pływacy z rocznika 2014 mieli do pokonania jedną długość basenu, czyli 25 metrów. Od rocznika 2011 były to już dystanse 50 metrowe. Rocznik 2008 i 2007 pływał na dystansie 100 metrów. Dla niektórych zawodników było sukcesem pokonanie dystansu, dla kolejnych poprawa czasów. Najważniejsze w zawodach była radość uczestników. Tutaj nie było osób przegranych. Każda osoba wychodziła z medalem, dyplomem oraz słodkim upominkiem od Św. Mikołaja. Dla pierwszych „trójek” w każdej konkurencji były medale i dyplomy. Dla zawodników z 1 miejsc były dodatkowo nagrody rzeczowe.

Zawody nie byłyby tak udane, gdyby nie nasi lokalni sponsorzy oraz Gmina Miasto Lubartów. Za upominki serdeczne podziękowania dla T-Mobile Lubartów. Słodkie upominki ufundował prywatny sponsor. Medale to zasługa Gminy Miasta Lubartów. Dziękujemy również za piękne zdjęcia Panu Konradowi Hudasiowi.

Szczególne podziękowania należą się Pani Anecie Symbor – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w organizacji zawodów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu dzieci uczestniczących w zawodach.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji znajdują się na stronie www.fastlubartow.pl w zakładce Aktualności.

Pozdrawiamy, Ekipa FAST