Mikołajkowy turniej szachowy w Jedynce

III Mikołajkowy Turniej Szachowy zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie . Blisko 30 młodych szachistów w czapkach św. Mikołaja rywalizowało 11 grudnia na dystansie 7 rund przy czasie na partię 5’+2” odroczenia na ruch. Rozgrywki odbywały się w konwencji Open z podziałem na trzy podkategorie.

W kategorii klas I – II zwyciężył Adam Wygadańczuk, drugi był Mieszko Polak, trzeci Eryk Włosek (wszyscy po 4 pkt.).

W klasach III – V pierwsze miejsce zdobył Patryk Sowa, drugi był Szymon Mazurek (obaj po 5 pkt.), trzeci – Franciszek Skrzypek – 4 pkt.

Natomiast w najstarszej kategorii klas VI – VIII zwyciężył Dominik Raczyński, drugi był Franciszek Baran (obaj po 6,5 pkt), trzecie miejsce przypadło dla Antoniego Kędziory – 5 pkt. Sędzią szachowym był Piotr Opolski.

W nagrodę dla zwycięzców każdej kategorii przygotowano puchary, a za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca okolicznościowe medale. Pozostałym uczestnikom wręczono medale za udział. Turniej odbył się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1. Dyplomy i medale wręczał wicedyrektor placówki Paweł Muzyka. Nie zabrakło też słodyczy dla uczestników turnieju.