Minister Rozwoju i Technologii odwiedził lubartowską drukarnię

Gościem Drukarni DAKO i Lubartowskiej Strefy Gospodarczej był dziś 2 kwietnia Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman. Zakład, który powstał w 1974 roku dysponuje obecnie ponad 90 tysiącami metrów kwadratowych hal produkcyjnych.

Drukarnia DAKO to doskonale zorganizowana firma rodzinna, jedna z największych w naszej Lubartowskiej Strefie Gospodarczej. Zatrudnia ponad tysiąc osób – mówił podczas briefingu prasowego burmistrz Krzysztof Paśnik.

Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman podczas wizyty gospodarskiej mówił między innymi o dotacjach z nowej perspektywy finansowej na rozwój przedsiębiorczości.

-Mamy 600 mld złotych do dyspozycji na ten cel. Są to pieniądze na kwestie związane z inwestycjami w infrastrukturę, w badania i rozwój oraz w kapitał ludzki. To też pieniądze samorządów na projekty infrastrukturalne, które będą pomagały przedsiębiorcom w rozwoju. Świetnym przykładem wykorzystania takich środków jest niedawno wybudowana przez Miasto Lubartów droga prowadząca od ul. Nowodworskiej do Drukarni Dako.

Drukarnia DAKO specjalizuje się w produkcji opakowań z nadrukiem z tektury litej, falistej z przeznaczeniem głównie dla rynku spożywczego. Jest firmą rodzinną działającą nieprzerwanie od 1974 roku.

(kw)