„Mistrz i Uczeń” – wystawa w PMDK

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do zwiedzania wystawy „Mistrz i uczeń: nauczyciele i absolwenci PMDK w Lubartowie”, zorganizowanej z okazji Jubileuszu 40-lecia PMDK.

– Znalazły się na niej prace nauczycieli i absolwentów PMDK, zarówno profesjonalnych artystów, jak i pasjonatów, którzy po zakończeniu edukacji w PMDK nie rozstali się ze sztuką. Historie rozwoju i sukcesy każdego z nich są niezmiernie ciekawe i pokazują, jak szerokie zastosowanie mają umiejętności artystyczne. Na rozległej wystawie w Galerii PMDK i budynku głównym zobaczyć można rysunki, malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę, szkło artystyczne, ceramikę i inne formy przestrzenne, sztukę użytkową – makramę i biżuterię, a nawet projekty architektoniczne – informuje PMDK.

Na wystawie znalazły się prace 27 artystów – nauczycieli PMDK: Ireneusza Wydrzyńskiego, Artura Trojanowskiego, Dariusza Dessauera, Edyty Weremczuk, Izabelli Dybały, Adrianny Iwan oraz absolwentów: Piotra Kopcia, Rafała Ereta, Jarosława Kopryka, Adrianny Sawczuk- Dejko, Anny Kędziory, Karoliny Michalak, Patrycji Bober, Patrycji Bilskiej, Agnieszki Wróbel, Kornelii Kwaśnej, Julii Kwaśnej, Bartosza Roli, Weroniki Weremczuk, Urszuli Bednarczyk, Marcina Bronisza, Igi Jemielniak, Natalii Michalskiej, Wiolety Góralskiej, Alicji Miękiny, Pawła Świcia i Dominiki Marcińskiej.

Wystawa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 20.00, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr. tel. 81 855 37 86.