Mistrzostwa Lubartowa Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Badmintonie

Mistrzostwa Lubartowa w ramach Święta Badmintona odbyły się w dniach 24-25 października w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w niedzielę w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w poniedziałek w trzech kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się łącznie 50 sympatyków badmintona. Niektóre kategorie- szczególnie wśród dorosłych były bardzo mocno obsadzone. W zmaganiach szkół rywalizowali niejednokrotnie uczestnicy Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy i zawodnicy grający w okolicznych klubach. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych, klasy I-VI, najlepsza okazała się Amelia Wójtowicz (SP Wólka Rokicka), druga była Kornelia Dziuba (SP Wólka Rokicka), a na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Jaszcz (SP nr 4 Lubartów). W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców zwyciężył Marcel Sagan, a drugi był Paweł Danił (obaj SP Wólka Rokicka).

W kategorii klas VII i VIII SP wśród dziewcząt najlepsza okazała się Paulina Redmerska (SP Wólka Rokicka), druga była Natalia Kosior (SP Wólka Rokicka), a trzecia Jagoda Krok (SP nr 4 Lubartów). W grupie chłopców zwyciężył Michał Przysiadły (SP Wólka Rokicka), drugi był Albert Wasak (SP Wólka Rokicka), a trzeci Bartosz Błonka (SP nr 4 Lubartów).

Wśród uczennic szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Julia Przysiadła, na miejscu drugim uplasowała się Aleksandra Szumiło, a na trzecim Oliwia Podleśna (wszystkie I LO Lubartów). Najsilniej obsadzona była na pewno kategoria chłopców szkół ponadpodstawowych. Po wielu wyrównanych spotkaniach i niespodziewanych zwrotach akcji bezkonkurencyjny okazał się Adam Pożarowszczyk (TZ nr 2 Lubartów), który w pokonanym polu zostawił Szymona Czubackiego (I LO Lubartów) i Aleksandra Pęksę (I LO Lubartów), który zajął III miejsce w turnieju.

W kategorii open hali przy ul. Chopina wśród kobiet zwyciężyła Jagoda Wielgos- Trykacz (absolwentka I LO w Lubartowie), drugie miejsce zajęła Julia Przysiadła (I LO w Lubartowie), a trzecia była Daria Imgrond (również absolwentka I LO w Lubartowie). W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dawid Augustynowicz, drugie Adam Pożarowszczyk (I LO w Lubartowie), a trzeci był Michał Skrobowski.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali drobne nagrody rzeczowe zakupione z funduszy przekazanych przez Miasto Lubartów. Dekoracji dokonał p. o. dyrektora ZS nr 2 w Lubartowie Zbigniew Sajda.

Łącznie, na 6 przygotowanych kortach, rozegrano 103 dwu- lub trzysetowych spotkań. Sędzią głównym turnieju była Beata Sajda, a sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie. Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Niedzielne zawody dla dorosłych mieszkańców Lubartowa były świetną formą spędzenie wolnego czasu. Natomiast turniej dla młodzieży szkolnej rozegrany w ostatni poniedziałek w ramach Święta Badmintona trafia w „dziesiątkę” jeśli chodzi o zainteresowania dzieci i młodzieży. W bieżącym roku szkolnym szkoły uczestniczące w sobotnim i poniedziałkowym turnieju miały doskonałe przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Powiatu z kalendarza SZS. Mamy nadzieję, że tak, jak w latach ubiegłych, w tym roku również awansują do zawodów wojewódzkich.

UKS TOP