Mistrzostwa Miasta Lubartów w Aquathlonie szkół podstawowych

Na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie 6 października odbyły się „Mistrzostwa Miasta Lubartów w Aquathlonie szkół podstawowych”. Imprezę zorganizowało Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Cele zawodów to: upowszechnienie aquathlonu jako wszechstronnej formy ruchu, promocja miasta Lubartów, propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród uczniów ze szkół podstawowych miasta Lubartów i okolic.

W imprezie udział wzięło 48 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych z Lubartowa, Kamionki i Łucki. Rywalizacja odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe oraz z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dystanse do pokonania to: 300m bieg i 100m pływanie w klasach 4 i 5, 600m bieg i 150m pływanie w klasach 6 i 7, 900m bieg i 200m pływanie w klasach 8.

Za miejsca 1-3 były medale i dyplomy. Dla wszystkich uczestników były medale za udział. Dodatkowo po zakończeniu zawodów był słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w miłej atmosferze.

Serdeczne podziękowania dla Pani Anety Symbor Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie obiektów sportowych oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, którą reprezentował Pan Krzysztof Dec za pomoc w organizacji mistrzostw. Dziękujemy również opiekunom za wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu pasji związanej ze sportem. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i do zobaczenia na wiosnę na zawodach triathlonowych.

Zapraszamy na stronę www.fastlubartow.pl w zakładce Aktualności są wyniki z zawodów.

Ekipa FAST