Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu

Na pływalni MOSiR w Lubartowie 29 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu, które miały na celu wyłonienie najlepszych sztafet oraz najlepszych zawodników ze szkół podstawowych oraz średnich z powiatu lubartowskiego. Na uroczystym otwarciu była dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Aneta Symbor oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie Małgorzata Burzyńska. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie.

            Zawody rozegrane były w 3 kategoriach wiekowych: Igrzyska dzieci, Igrzyska młodzieży szkolnej, Licealiada.

            Jako pierwsze startowały dzieci z klas 6 i młodszych. W tej kategorii wzięło udział 70 dzieci. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa w Łucce. W klasyfikacji medalowej w konkurencjach indywidualnych: 7 medali – Szkoła Podstawowa w Łucce, 6 medali – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 2 medale – Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie oraz Nowej Woli, 1 medal – Szkoła Podstawowa w Kamionce oraz Woli Sernickiej.

            Druga kategoria wiekowa to 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Liczba uczestników w tej grupie to 58 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa w Łucce. Klasyfikacja medalowa w konkurencjach indywidualnych: 12 medali – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 4 medale – Szkoła Podstawowa w Łucce, 2 medale – Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 1 medal – Szkoła Podstawowa w Kamionce oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie.

            Ostatnia kategoria wiekowa to Licealiada. Do rywalizacji przystąpiło 39 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie. Klasyfikacja medalowa w konkurencjach indywidualnych: 11 medali – Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, 7 medali – II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, 1 medal – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

            Łącznie w zawodach wzięło udział aż 167 zawodników z powiatu lubartowskiego. Drużyny z miejsc I-III otrzymały dyplomy, dla najlepszej sztafety był puchar, w konkurencjach indywidualnych za miejsca I-III były dyplomy i medale. Dla wszystkich uczestników były medale za udział w zawodach. Dyplomy i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Medale ufundował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie oraz sponsor indywidualny.

            Obsada sędziowska: sędzia główny oraz startowy – Dariusz Klej, sędzia czasowy – Mariusz Suska, obsługa zawodów – Aleksandra Berger, Katarzyna Stasiak.

            Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pani Anety Symbor za udostępnienie pływalni na czas trwania zawodów oraz wspieranie szkolnego sportu. Podziękowania za pomoc w organizacji zawodów należą się Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, którą reprezentowała Pani Małgorzata Burzyńska. Wyrazy uznania należą się Paniom z obsługi pływalni. Zawody odbywały się w bardzo miłej atmosferze.  Szczegółowe wyniki na stronie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie pod adresem http://pszs.lubartow24.eu/ .

Dariusz Klej