Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu na basenie MOSiR w Lubartowie

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu odbyły się  25 listopada na pływalni MOSiR w Lubartowie.  Miały na celu wyłonienie najlepszych sztafet oraz najlepszych zawodników ze szkół podstawowych oraz średnich z powiatu lubartowskiego. Na uroczystym otwarciu był Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie Pan Krzysztof Dec.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie.

Zawody rozegrane były w 3 kategoriach wiekowych: Igrzyska dzieci, Igrzyska młodzieży szkolnej, Licealiada.

Jako pierwsze startowały dzieci z klas 6 i młodszych. W tej kategorii wzięło udział 48 dzieci. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa w Łucce. W klasyfikacji medalowej w konkurencjach indywidualnych: 13 medali – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 3 medale – Szkoła Podstawowa w Kamionce, 2 medale – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 1 medal – Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej, Szkoła Podstawowa w Łucce.

Druga kategoria wiekowa to 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Liczba uczestników w tej grupie to 45 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa w Łucce. Klasyfikacja medalowa w konkurencjach indywidualnych: 16 medali – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 3 medale – Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 2 medale – Szkoła Podstawowa w Kamionce, 1 medal – Szkoła Podstawowa w Łucce, Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie.

Ostatnia kategoria wiekowa to Licealiada. Do rywalizacji przystąpiło 32 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie. Klasyfikacja medalowa w konkurencjach indywidualnych: 10 medali – Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, 7 medali – II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, 1 medal – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Łącznie w zawodach wzięło udział 125 zawodników z powiatu lubartowskiego. Drużyny z miejsc I-III otrzymały dyplomy, dla najlepszej sztafety był puchar, w konkurencjach indywidualnych za miejsca I-III były dyplomy i medale. Dyplomy i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Medale ufundował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie.

Obsada sędziowska: sędzia główny – Dariusz Klej, sędzia startowy i czasowy – Krzysztof Dec, obsługa zawodów – Aleksandra Berger, Katarzyna Stasiak.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pani Anety Symbor za udostępnienie pływalni na czas trwania zawodów oraz wspieranie szkolnego sportu. Podziękowania również należą się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie Panu Marianowi Boberowi za pomoc w organizacji zawodów. Wyrazy uznania należą się Paniom z obsługi pływalni. Zawody odbywały się w bardzo miłej atmosferze. Szczegółowe wyniki na stronie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie pod adresem http://pszs.lubartow24.eu/ .