Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu na basenie MOSiR w Lubartowie

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu zorganizowano 18 listopada na pływalni MOSiR Lubartów. Miały na celu wyłonienie najlepszych sztafet oraz najlepszych zawodników ze szkół podstawowych oraz średnich z powiatu lubartowskiego.

Na uroczystym otwarciu był Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie Krzysztof Dec. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie.  Zawody rozegrane były w 2 kategoriach wiekowych: Igrzyska dzieci, Igrzyska młodzieży szkolnej.

Jako pierwsze startowały dzieci z klas 6 i młodszych. W tej kategorii wzięło udział 34 dzieci. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa w Łucce. W klasyfikacji medalowej w konkurencjach indywidualnych: 15 medali – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie,  3 medale – Szkoła Podstawowa w Kamionce oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 2 medale – Szkoła Podstawowa w Łucce, 1 medal – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie.

Druga kategoria wiekowa to 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Liczba uczestników w tej grupie to 22 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w Łucce. Klasyfikacja medalowa w konkurencjach indywidualnych: 9 medali – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 7 medali – Szkoła Podstawowa w Łucce, 2 medale – Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 1 medal – Szkoła Podstawowa w Kamionce.

Łącznie w zawodach wzięło udział 56 zawodników z powiatu lubartowskiego. Drużyny z miejsc I-III otrzymały dyplomy, dla najlepszej sztafety był puchar, w konkurencjach indywidualnych za miejsca I-III były dyplomy. Dyplomy i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Obsada sędziowska: sędzia główny – Dariusz Klej, sędzia startowy i czasowy – Krzysztof Dec, obsługa zawodów – Aleksandra Berger, Beata Piszcz.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Pani Anety Symbor za udostępnienie pływalni na czas trwania zawodów oraz wspieranie szkolnego sportu. Wyrazy uznania należą się Paniom z obsługi pływalni. Zawody odbywały się w bardzo miłej atmosferze.  Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć na stronie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie pod adresem http://pszs.lubartow24.eu/.

smart