Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Drużynowym

Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada

Zawody odbyły się 9 listopada  w hali widowiskowo- sportowej ZS nr 2 w Lubartowie. Z powodu ograniczeń oraz nieprzewidzianych sytuacji związanych z pandemią do turnieju zgłosiły się dwie drużyny chłopców: RCEZ w Lubartowie (op. Marzena Lech), ZS nr 2 w Lubartowie (op.  Zbigniew Sajda) oraz jedna drużyna dziewcząt- drużyna gospodarzy, ZS nr 2 w Lubartowie (op.  Zbigniew Sajda).

W ramach mistrzostw rozegrano jeden mecz w kategorii chłopców pomiędzy zgłoszonymi drużynami. W wyniku spotkania zwycięzcą i Mistrzem Powiatu w kategorii chłopców została drużyna ZS nr 2 w Lubartowie, która pokonała zespół RCEZ w Lubartowie w stosunku 3:2. Spotkania singlowe, jak też mecz deblowy były bardzo zacięte, o czym świadczy wynik i fakt, że o zwycięstwie w turnieju decydował ostatni set rozegrany pomiędzy drużynami w ostatnim meczu spotkania. Drużyna dziewcząt ZS nr 2 w Lubartowie rozegrała wewnątrz składu drużyny singlowe mecze treningowe systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA

  1. ZS nr 2 w Lubartowie (op.  Zbigniew Sajda).

CHŁOPCY

  1. ZS nr 2 w Lubartowie (op. Zbigniew Sajda),

  2. RCEZ w Lubartowie (op.  Marzena Lech).

Zawody zostały zorganizowane z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Drużyny występujące z zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary. Sędzią głównym była  Beata Sajda, a sędziami stolikowymi i boiskowymi sędziowie młodzieżowi- uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie.

B. Sajda